Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://dobromat.cz/podporim/cordatum-praha

Dotazy jsou kompletně zpracovány do 15.11.2019

Láska

11.11.2019 08:48
Milá poradno! Moc Vám děkuji za Vaši odpověď. Myslela jsem si, že jsem své trable definitivně uzavřela, ale opět řeším peripetie ve svém vztahu. Jen pro doplnění mého předchozího příspěvku. Uzavřela jsem svůj "milenecký vztah" s tím mužem, se kterým jsme se tak přitahovali. Rozhodl mozek, ale také srdce, protože přítele miluji, i přes všechny mráčky, které v našem vztahu máme. Navíc, jsem si jistá, že s tamtím mužem to byla čistě jen přitažlivost, ve vztahu by to nikdy nefungovalo. Tím jsem si na 100% jistá. Ale teď k věci. Nečekám, že mi dokážete pomoci, ale opět se potřebuji svěřit a slyšet názor někoho nezaujatého.
Jen co jsem ukončila ten "milenecký vztah", přišla jsem s přítelem do jiného stavu. Dítě je vymodlené, protože jsem 5 let nemohla otěhotnět a asi dvakrát jsem potratila. Ten pocit mě udělal neskutečně šťastnou. Poté přítel skončil na neschopence a 14 dní je už doma. Začal se chovat podivně, potřeboval nutně nový telefon. A já jsem blbec strašně intuitivní a vnímavá a poznám když se něco děje. Máme s přítelem oba v telefonech aplikaci whatsapp, kterou ale nějakou dobu nepoužívám. A já se minulý týden přihlásila,a zjistila, že přítel je tam podezřele často přihlášený. Uhodila jsem na něj, ale popřel mi, že tuto aplikaci ani v tlefonu nemá a s nikým si nepíše. Bohužel, ale já nejsem úplně pitomá. A tak jsem se snížila k tomu nejhoršímu, co jsem nikdy neudělala. Našla jsem ten jeho starý telefon, který už přeci nepoužíval a zjistila, že se vše odehrává v něm. Třásly se mi ruce když jsem ty konverzace pročítala a viděla nahé fotky té coury co mu je posílala. Chtělo se mi hrozně zvracet.Dokonce si s ní domlouval schůzku. Začala jsem na něj křičet, ať si sbalí věci a vypadne, že jsem spolu skončili. Následně ten telefon vzteky zničil, začal kolotoč omlouvání, vysvětlování, přesvědčování, že miluje jen mě.Že by v životě holku nepodvedl, a i kdyby se s ní sešel, k ničemu by prý nedošlo. Mimochodem ta coura věděla, že je zadaný a ještě mu tam psala, že nerozumí tomu, že semnou je když jsem úplně jiná než ona. Donutila jsem ho, že si tedy smažeme účty na instagramu a whatsappu, zablokuje si ta děvčata a hlavně půjde do práce a začne se trochu snažit a doma mi pomáhat.Jako těhotná tuto situaci prožívám o trochu hůř než normálně a nějak se s tím nedokážu smířit a z hlavy vymazat ty konverzace. Sama jsem mu provedla daleko horší věci, které naštěstí neví, takže je to ode mě vlastně podlé a sobecké. Upřímně bych se s ním nejradši rozešla,a dostala se z toho snáz. Teď se cítím znechucená, když mi chce dát jen pusu. Nevím co mám dělat, zvlášť když jsem v jiném stavu. Co když se to bude opakovat? Prosím, potřebuji se vyznat ve svých myšlenkách.
Zaslal: simsous (27 let)
Naše odpověď
20.10.2019 18:39
Milá poradno,
chtěla bych Tě poprosit o názor, či radu.
je to poměrně zamotané, pokusím se Ti to vysvětlit co nejlépe.
Tomáš - nikdy nechodil s jinou holku než Anetou, moje slabost
Aneta - jeho přítelkyně 10 let
Lukáš - můj ex

Tomáše znám ze střední školy od roku 2011, seznámili jsme tak, že mi tenkrát napsal. Začli jsme spolu párkrát chodit ven a jednou jsme si dali pusu. Potom vše skončilo, protože jsem nevěděla že má holku- Anetu. Poté jsme se nějak tak bavili jako kámoši, já měla za kluka jeho spolužáka ze střední. Aneta se s Tomášem v roce 2015 rozešla. On byl z toho špatnej, protože žádnou jinou holku nikdy nechodil. V tý době po rozchodu nějaké holky měl, ale jen na to jedno. 3 měsíce s Anetou nebyl. V tý době mi řekl, že by mě hrozně chtěl, ale že mám toho jeho spolužáka tak to nejde. Po 3 měsících se k němu Aneta vrátila a jsou spolu do dnes.

Mezitím jsem se v roce 2016 s jeho spolužákem rozešla. Asi pár měsíců na to, jsem se začla chodit s Lukášem.
Když mě Tomáš viděl s Lukášem, utnul se mnou kontakt. Prý strašně žárlil, protože mě vždy chtěl. Od tý doby jsem Tomáše neviděla a ani jsme si nenapsali. Ikdyž já hrozně chtěla, jen jsem se nechtěla vtírat.


S Tomášem jsme se náhodou potkali po 3 letech v práci. Pracuje téměř ve stejné budově, takže jsme se potkali na obědě. Začli jsme si denně psát postupem času i vídat. Cítila jsem, že postupem času s Tomášem budeme - denně jsem na něj myslela a on na mě. Já se v té době rozešla s Lukášem, nechtěla jsem mít černé svědomí že za jeho zády chodím ven s Tomášem. Po rozchodu s Lukášem jsem s Tomášem vyspala.


Tomáš mi říkal, že chce být se mnou. Řekl o mě Anetě. Ta mu řekla, že s nim půjde do banky skrz hypotéku atd. ale že ho stále miluje. Tomáš ji řekl, že ji ale nemiluje. Když šli z banky skrz hypotéku, tak Tomáš náhle otočil, že nemůže odejít od Anety, že jí nemůže ublížit. Že se i tak trochu bojí být s jinou holkou, protože je na ní zvyklý a nechce přijít o barák, který spolu stavěli. Protože říkal, že by žádné peníze po ní nechtěl a dům by patřil Anetě. Aneta by nejspíš hypotéku sama neutáhla.
Takže Tomáš je stále s Anetou z lítosti, že jí nechce opustit, ale nemiluje ji. Miluje prý mě a vždy bude.
S Tomášem se normálně dál bavíme, ale pořád bych ho chtěla a on mě taky. Ale jen Tomáš nedokáže od Anety odejít. Chci se s Tomášem nadále bavit a on se mnou.

Momentálně by mě Lukáš chtěl zpátky. Já toho lituju, mám ho ráda, ale Tomáše prostě víc. Takže nechci Lukášovi ublížit, proto jsem radši sama.

Milá poradno, co myslíš že je pro mě nejlepší řešení? Tomáše mám ráda od střední, nedokážu na něj zapomenout. Ikdyž Tomáš nebyl k Anetě vždy fér ( před 2 rokama to bylo to samé s jinou slečnou ) tak Aneta se s nim nerozejde. Cítím, že Tomáš čeká na impulz od Anety - sám jí opustit nedokáže. vždycky budu mít nejradši Tomáše a pak až někoho jinýho. On u mě bude na prvním místě a já prý u něj. Patří některý lidi k sobě nebo ne?

Děkuji za názor. Tvá Elka
Zaslal: Elka56 (23 let)
Naše odpověď
14.10.2019 07:32
Milá poradno,nečekám, že mi pomůžete se vyznat sama v sobě, ale asi cítím jen potřebu se někomu svěřit. Byla jsem 5 let vdaná za někoho o kom jsem si myslela, že je to má životní láska a myslím si to stále. Ale něco se ve mě zlomilo a já se najednou začala nudit, chtěla si užívat a prožívat dobrodružství. A na mé cestě za "dobrodružstvím" se zamilovala. Rozvod byl v tomto případě rychlou a jednoduchou záležitostí. Můj nový přítel, než se ke mě přistěhoval, pracoval v zahraničí a byl tam i 3 měsíce. Takže jsem ani nevěděla, jestli tento vztah vydrží.Bylo to těžké období,kdy jsem byla sama,sama na všechno. A na jedné akci jsem se dala zase do řeči s mým známým,se kterým jsem měla úlet 6 let zpátky a byla do něj strašně zamilovaná.Ale pro něj to byl tenkrát pouze úlet,kterým si léčil zlomené srdce po rozchodu.Přerušila jsem s ním veškeré kontakty,ale kdykoliv jsem ho někde viděla,roztřásla se mi kolena.A teď po 6 letech mi chtěl vysvětlit proč se to tenkrát tak stalo.Začali jsem si každý den psát,občas někam vyrazili, ale také jsem spolu začali spát. Mimochodem je 3 roky zadaný, ale bylo to silnější než my.Nevím, jak to popsat a vysvětlit,ale je to hrozná touha,přitahujeme se a nejde to ukončit.Před měsícem to semnou smskou ukončil,že se jen trápíme,že si to potřebuje vyřešit s přítelkyní a mě nechce kazit vztah.Hodně jsem to obrečela,protože mi všechno s ním chybí.A teď o víkendu jsme se opět potkali na jedné akci.Ani jsem ho nepozdravila,nechtěla jsem s ním už mít nic společného.A potom to přišlo.Nechal zahrát "naši písničku" a přišel si pro mě.V tu chvíli pro mě nic jiného neexistovala,užívala jsem si jeho přítomnost a připadala si jako v nějakém "béčkovém" romantickém filmu. Skončilo to ale stejně,zase jsme se spolu vyspali a já čekám jestli se ozve. A já vůbec netuším jak z toho všeho ven. S přítelem nám to klape v pořadku, ale tohle je takové "intenzivnější". Ale asi jsem opravdu jen snílek, který vše vidí jen růžově a tenhle "vztah" je jen čistě sexuální záležitostí. Vím,že co děláme, není správné, ale v hloubi duše to ukončit nechci.
Zaslal: simsous (27 let)
Naše odpověď
11.10.2019 13:09
Ahoj poradci, ráda bych vám objasnila případ s týpkem, o kterém jsem psala minule. Ráda bych ale začala od začátku.
Poprvé jsme na sebe narazili v restauraci, kde seděl se svým kamarádem, zatimco já byla na večeři s pánským doprovodem. A od té doby, co se střetly naše pohledy, jsme na sebe stále zirali. Jenže pak byli oba na odchodu a já nevěděla co dělat. Tak jsem se omluvila s tím, že jdu na toaletu, abych je doběhla, což se povedlo a vyměnili si tel čísla domluvili si rande na druhý den. To mi právě psal, že se sejít už nechce. Nevěděla jsem proč. Nakonec z něj vypadlo, že se bude ženit, takže i když se mu moc líbím, setkat se nemůžeme. Musela jsem to akceptovat, i když to bylo těžké.
Druhý den na mě však čekalo překvapení, kdy se se sám ozval s tim, že mě zve na rande. Mohla jsem se radosti zbláznit. Vzal s sebou i svého kámoše, byla s nimi sranda. Akorát mi zdůraznil, ať si nedělám naděje, že mezi námi nic nebude ani neproběhne, protože chce být své ženě věrný. Poté jsme se na mou žádost odebrali do jejich apartmanu. Kde samozřejmě došlo na sex, kdy to sám nevydržel a na nějaké zasnoubeni vážně nemyslel.
Od té doby jsme se chovali jak zamilovaný pár a pár hodin před odjezdem z jeho města jsme se ruku v ruce v nočních hodinách loučili s tím, že se musíme vidět.
Ještě další den mi psal, že to bylo krásný, že mě dokonce miluje atd. Když jsem navrhovala do budoucna další schůzku, zase změnil názor, že se vůči nastavajici cítí provinile a že se znova sejít nemůžeme (to už tady bylo). Jak ho přetáhnout na svou stranu, aby po mně zase toužil? Mám mu dát víc času? Mám se ho zeptat na názor později?
Zaslal: Elena22 (23 let)
Naše odpověď
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pokec::Pokec
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/bazar::Bazar
https://www.poradna-lasky.cz/cs/hledarna::Hledárna
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy