Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://www.facebook.com/pages/poradna-laskycz/186630958026517/

Dotazy jsou kompletně zpracovány do 29.03.2023

Láska

20.02.2023 08:56
Dobrý den, píšu pokračování.
Naposled jsem mu napsala v prosinci dlouhou zprávu, kde jsem se mu vyznala ze svých citů a on neodpovídal. Původně jsme přemýšleli (nebo jsem opět spíš chtěla), že přes Vánoce bude mít 3 týdny dovolené, aby tentokrát přijel on za mnou a říkal, že uvidí. Nakonec se rozhodl odjet na dovolenou do zahraničí, kde zůstal do půlky ledna, takže to ze začátku tak nějak '"vyšumělo". Pak už ani nevím jak jsme si opět začali psát. Konkrétně před deseti dny. Vedli jsme vážnou debatu. Po hodně dlouhé době.
Říkal, že tehdy na podzim a přes Vánoce na mě "kašlal" (a přiznal se, že se ke mně nechoval zrovna fér), protože mu zemřel nejlepší kamarád a těžce to nesl a nechtěl ještě řešit nějaké vztahové problémy, že měl dost problémů se sebou samým v té době. Že mu strašně imponovalo, že jsem se ho nikdy nevzdala (rozuměj uháněla) a že ke mně cítí neco víc, že chce, aby to bylo oficiální, že tehdy potřeboval víc času, proto byl tak odtažitý, ale že teď si je jistý a touží po tom, abychom si vzájemně byli životní oporou a neváhá mě ani v blízké budoucnosti představit rodině. Prostě jak kdyby se mu "rozsvítilo". Že se chce usadit, být dobrým mužem pro svou ženu, kterou teď jsem, že by si moc přál, abych byla zpět v jeho městě, mohla u něj bydlet. Nevěřila jsem svým očím ani uším. Že prý to se mnou myslí vážně a abych mu věřila, tak že tento víkend dojede on za mnou. Opakovaně se na naše setkání těšil, plánovali jsme spolu, jak si to spolu užijeme. Pak zase to znamé ticho. V pátek jen napsal, že je nemocný, takže bohužel. Vzhledem k minulosti jsem mu to ale nevěřila. A vzhledem k tomu, že jsem si kvůli němu (!) zařídila práci v jeho městě, abych mu byla nablízku, jsem ten víkend tedy dojela. Jenže když jsem dorazila, odmítl si na mě udělat i 10 minut času, protože je mu opravdu zle (napsala jsem, že kdyby bylo zle mně, tak bych se doplazila ke dveřím klidně i po čtyřech, ale nikdy bych ho nenechala s kufrem na ulici, tak jak to on už udělal poněkolikáté). Poslední zpráva mi vzala dech. Napsal, že je mu kvůli mně ještě hůř , že teda žádný vztah nechce, že ho jen otravuji.
Teď tvrdnu v jeho městě, poněvadž jsem si zde zařídila práci, abychom mohli být víc spolu. Za to bych si nyní nejradši nafackovala, jelikož mi ho zde vše připomíná. Jediné, co mi zbývá, je odpočítávat konec mé práce a vymazat jednou pro vždy tohle město i s ním. Nechápu jedno - jak mohl tak rychle obrátit. A taky proč.
Zaslal: Elespe (27 let)
Naše odpověď
29.01.2023 23:01
Děkuji Vám za předešlé odpovědi, moc si jich vážím. S přítelem je to tak, že ho člověk nedostane ani k zubaři, natož aby šel do nějaké poradny, protože by musel uznat svoji chybu a to on neudělá. Nevím komu jinému napsat, takže opět budu obtěžovat vás s dovolením ????.
Od té doby co jsem psala se opět vše záhadně zlepšilo, měli jsme zájezd do Paříže přes Silvestr, kde jsme oslavili výročí a kde mě požádal o ruku, dost jsem bála, že to udělá a měla jsem strach, ale souhlasila jsem a vypadalo to, že to bude fungovat. Nicméně se cítím hrozně, jsem prázdná a smutná, ani nevím kdy se to stalo.
Pomalu mi přijde, že se chová jako sobec, mysli především na sebe, on může všechno, jsou to drobnosti, ale i drobnosti se nakupí, že.
Uvedu příklad, já si v práci stěžovat nemůžu na nic, ale on ano. Vyžaduje po mě sex, když ho nemá, tak je to špatně, když má být jindy než on chtěl, tak už nechce a později je uražený a samozřejmě je to všechno moje vina. Když není sex, chce něco jiného, já řeknu, že chci taky něco, ale to už se přesouvá a přesouvá a vlastně z toho nic není.
Po dlouhé době jsem šla sama ven s kamarádkou, samozřejmě mohl jít taky a nechtěl, ačkoliv pak došel, byla to párty a my tancovali, všechno bylo fajn, ale jak viděl, že se bavím, tak najednou řekl, že se tam natřásám jak ... No a bylo po srandě. Takže on se vlastně bavit může, ale já ne.
Dříve jsem psala, že o mě ví všechno, já o něm skoro nic a to co on ví mi vyčítá, teď došla řada na něj, dozvěděla jsem se, že mi vlastně celou dobu lže, všechno si otočí k obrazu svému a žádný svatý není. Myslíte, že má problém sám se sebou? Že mu vadí jaký byl a proto že mě chce udělat horšího člověka? Protože já občas takový pocit mám a je mi na nic, v podstatě už mám pocit, že mě to ovládá. Byl předtím dost špatný, svoji dlouholetou přítelkyní podváděl pořád a pořád, ale mě řekl, že jen jednou a na truc. To stejné, že si vypisoval s kdekým a posílal kdeco.. Je mi hrozně, že tím zatěžuji Vás, ale moje hlava to nebere, že já mám být špatná za něco co z poloviny není pravda a on to všechno dělal a třikrát hůř. Nějak mi ani nejde mu věřit.
Nechci udělat další chybu v mém životě, ačkoliv mi na něm záleží, mám pocit, že ztrácím sebe.
Zaslal: Wee (27 let)
Naše odpověď
13.01.2023 23:49
Můj přítel kamaradí se svojí bývalkou

Už pár měsíců jsem v krásném vztahu a dokonce spolu i bydlíme. Bohužel se nám plete do života jeho bývalá přítelkyně. Než jsme spolu začali chodit, tak spolu on a jeho bývalá byli na dovolené, prý už spolu nespali a byli jen v tu dobu též přátelé, ale předtím spolu chodili asi 12let, ale nikdy spolu nebydleli, děti spolu nemají, ona má dítě s předchozího vztahu. Příteli je 46let mě 40let a jeho bývalá je asi o deset let stáří Než je on, ...když se rozcházeli, řekla mu ať si najde mladší a on si našel mě, já jsem svobodná a Nemám ještě děti...,ale už ráda bych u on, s přítelem tedy na nic nečekame a máme oba věk, takže se i děťátko pokoušíme. Jednou se ozvala jeho bývalá, chtěla si s ním povídat, moc mu to vadilo, tak mi potom on vysvětlil, že ji bere jako kamaráda a že ona potřebovala jen s něčím poradit. Myslím si, ale, že mi ho chce přebrat a jednou mu řekla do telefonu,, zachovej mi přízeň,, přitel mi tvrdí, že ona je pro něj hen kámoš a chce ji k nám pozvat, dokonce mi řekl, že ona je švadlena a že by mi ušila svatební šaty. No myslím, že přítel to vidí jinak než ona. Potřebuji poradit jak se mám chovat?, abych jí ho nepřihrála zpátky? Již mi bylo porazeno od známé, že nesmím dávat najevo žárlivost, co mi poradíte vy? Věřím, že mě přítel miluje a má jí opravdu za kamoše i když jeho potřebu s ní přatelit moc nechápu.., ale myslím, že ona když zjistila, že má mě, tak ji to vadí a snaží se mi ho ukradnout, poraďte mi prosím jak se mám chovat, aby neměla šanci, děkuji! Myslím, že určitě nežárlit je správně, co ku dále poradíte? Děkuji. Ester
Zaslal: Ester2 (40 let)
Naše odpověď
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy