Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://www.facebook.com/pages/poradna-laskycz/186630958026517/

Dotazy jsou kompletně zpracovány do 22.09.2023

Láska

07.09.2023 15:41
Dobrý den, Poradno. Píšu pokračování.
Poté, co jsme oba vychladli z nepovedeného prvního pokusu o setkání, jsme spolu obnovili komunikaci. Nejdřív pomalu a skepticky. Jak se však blížil odlet z letenek, které jsou koupila před více než dvěma týdny, začal jihnout a těšit si na mě. Vše se opět zdálo být v pořádku.
Setkání bylo emotivní. Na letišti na mě čekal s květinami i transparentem, u něj doma, kde jsem strávila necelý týden, mi pak daroval i šperk. Byla jsem dojatá a nečekala to. Bylo vidět, že jsme se hledali, až jsme se našli. Začala jsem v něm vidět otce mého budoucího dítěte (což byl vlastně taky první impulz, když jsem vám sem kdysi o něm psala poprvé, že). Oba jsme rodinný typ.
Seznámil mě s přáteli i rodinou. Myslím, že jeho maminka se mnou byla spokojená a i jeho kamarád mi před ním dokonce řekl, že jsem pro něho skvela příležitost (jelikož také dlouho hledal vztah a teď našel mě). Nemohla jsem být šťastnější. O to víc přišlo jak blesk z čistého nebe jeho prohlášení pár hodin před mým odletem zpět domů. Milovali jsme ten večer, vykřikoval v návalu vášně, že jsem jenom jeho, oslovoval mě se svým příjmením. Asi tři hodiny poté, kdy byl čas si balit kufry začal zničehonic vést podivné řeči, že to mezi námi fungovat nebude. Korunu tomu nasadil hned, jakmile jsem dorazila domů. Poslal mi dlouhou zprávu, kde se vyjádřil, že jsem neuvěřitelně silná žena a jednou budu určitě i skvělá matka, ale že se do mě nezamiloval a milovat mě ani nikdy nebude. Odepsala jsem jen to, že mi tímhle zlomil srdce a zablokovala ho.
Třetí den brečím doma do polštáře a marně se snažím projít na to, co jsem udělala špatně. Proč.
Zaslal: Elespe (27 let)
Naše odpověď
19.08.2023 18:28
Dobrý den, ještě jednou děkuji, myslím, že věc je jednou provždy vyřešená. Napsala jsem mu tedy, že za jeho mlčením vidím projev neúcty, že bych spíš ocenila upřímnost - už jednou jsem mu za ni poděkovala a neobhajovala se, že jako člověk mi bude vždy blízký, ale že jeho chování mě zraňuje, a proto ho zablokuji. Nechala jsem mu ještě čas na odpověď, samozřejmě neodpověděl, tak jsem se ho - paradoxně s úlevou, rozhodla zablokovat. Zároveň mám ale pocit, že je vše vyřešeno, uzavřeno, a tedy bych ho vůbec blokovat nemusela. Sama nevím, jestli v tom není podvědomá pojistka, nějaká zadní vrátka.

Já jsem se v tom dopise implicitně dotkla i velmi důvěrných informací, které mi o sobě sdělil nebo které vyplynuly na povrch ve chvílích, kdy padly zábrany, kdy ztratil masku a plně mi důvěřoval. Tu důvěru bych nikdy nechtěla zklamat, i kdybych se k němu měla totálně obrátit zády. Proto jsem ho na zablokování upozornila, proto jsem mu napsala, že část jeho osoby mi vždy bude blízká. Prostě čekám, že se v jeho nitru přece jen něco pohne, nějaké autentické jádro. Na druhou stranu mám pocit, že to autentické jádro, které projevoval v mládí, je už asi definitivně mrtvé. Tuším za tím nějakou poruchu osobnosti, pořád mě ale mate jeho někdejší schopnost empatie, zvlášť vůči lidem, kteří měli podobný osud, jako on - tTřeba já. Už Vás asi nebudu zatěžovat, vím, že bych měla zapracovat na sobě, bohužel mě dokáže vtahovat do emocí, takže ten nadhled, který mi paradoxně svým mlčením poskytl, můžu ztratit, kdyby se mi za nějaký čas zase ozval. Ale mám argument, kdykoli mu jeho neférové chování můžu připomenout, takže případný kontakt bude z mé strany věcný a bezemoční. Nemám problém mu případné emoce přiznat a zdůvodnit jimi event. další zablokování. V žádném případě bych se s ním ale nestkala osobně. Ještě jednou Vám děkuji.
Zaslal: dorota (32 let)
Naše odpověď
17.08.2023 06:50
Dobrý den, děkuji za podporu, gynekolog mi včera moje podezření na PCO vyvrátil. Což je dobrá zpráva. A teď ta horší. Partner byl rád, měli jsme se dnes sejít. Ve chvíli, kdy vám píšu tyhle řádky, tak bulím jak želva. Na naše setkání jsme čekali pěkných pár týdnů. Dokonce měl prý pro mě nachystané překvapení. Měla jsem tušení , že mě chtěl požádat o ruku. Věci v kufru už jsem měla sbalené a dnes mi odlétá letadlo. Jenže beze mě. Při jednom z hovoru se svěřil, že na letišti nebude čekat jen on, ale i jeho přátelé a s nimi také budeme sdílet jeho byt (normálně bydlí samozřejmě sám) včetně celého víkendu. Což mě více než zarazilo. Plánovali jsme (nebo jsem si to alespoň myslela) romantiku ve dvou a on chce všude tahat kámoše. Asi i do ložnice. To mě dost naštvalo. A než aby se musel rozhodovat, rovnou jsem mu řekla, ať teda táhne za svými kámoši, že na tohle nejsem zvědavá. Jeho omluvy ani to, že ty kámoše kvůli mně odvolá, mně nezajímaly. Nebudu mu je brát, když mu jsou přednější. Teď je mi na nic, celou noc jsem nespala a mrzí mě, že v podstatě ve třiceti začínám od nuly. A v tomhle věku už nenajdu partnera pro život jen tak. Každý říká, že si brzy někoho najdu. Problém je, že tohle slýchám už bezmála deset (!!!) let, kdy jsem naposled měla vážný vztah. Všechny ostatní pokusy skončily dřív než začaly. Je mi příšerně, když vidím,že ex spolužačky mají často už druhé dítě a já nemám x let ani přítele na blbé rande. Připadám si jako exot.
Zaslal: Elespe (27 let)
Naše odpověď
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy