Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://www.facebook.com/pages/poradna-laskycz/186630958026517/

Dotazy jsou kompletně zpracovány do 13.05.2024

Sex

11.01.2024 20:57
Dobrý den,

nadále chodím na terapie, vyzkoušela jsem i novou psycholožku. A výsledek? Žádný...
S novou psycholožkou jsem mluvila o mém strachu z gynekologie a víte, co mi řekla? Že tam nebyla nikdy a to je jí více než 30. A v mém případě bude opravdu lepší, když tam nebudu chodit...takže jsem to celé dělala zbytečně...
Jinak jsem předtím ještě mluvila s jinou psycholožkou o tom, co se tehdy dělo s tím klukem...ono to celé začalo tak, že jsem opilá usnula v jeho posteli a když jsem stále ještě napůl spala, tak mi strčil prst do zadku...byla jsem z toho v šoku, bylo to strašné, třásla jsem se a skoro jsem brečela, že jsem to zažít nechtěla...jenže pak jsem si řekla, že tohle je přesně to, co se děje na gynekologii, takže je vlastně dobře, že to udělal, je vidět, že jsem to zvládla, že je to za mnou...proto jsem mu vše dovolovala, když na mě sahal a tak...věřila jsem v tu chvíli, že je to tak správně, zbavím se té fobie z gynekologa...ale dělal i další věci, které mi opravdu nebyly příjemné, třeba se přede mnou svlíkal atd.

Mluvila jsem o tom ještě s jednou psycholožkou a ta říkala, že jelikož jsem byla sex. zneužívaná v dětství, tak tohle je následek, když někdo na mě začne sahat nebo něco podobného, tak se nezačnu bránit, místo toho jenom ztuhnu a nechám ho, aby si se mnou dělal, co chce, tohle je naučená reakce z dětství. Ono je i pravda, že kromě toho bratrance, který mě zneužíval v dětství, tak mám podobný zážitek i se svým starším bratrem (tohle Vám píšu poprvé, jelikož dřív jsem se za to hodně styděla a věřila tomu, že je to moje vina, jelikož v té době mi bylo už 20! - takže jsem nebyla žádné malé dítě, ale když se můj bratr svlékl do naha a začal na mě sahat - opět jsem se vůbec nebránila...takže jsem to brala tak, že si za to můžu - ale psycholožka mi právě řekla, že tohle je důkaz toho, že jsem byla zneužívaná v dětství - když na mě začali sahat můj bratr i bratr toho kamaráda, tak jsem se vůbec nebránila, jelikož oběti zneužívání v dětství v sobě nemají ty mechanismy, aby se bránily...
Já navíc trpím fobií z gynekologie, takže jsem si pak navíc řekla, že to vlastně bylo v pořádku, protože na gynekologii mě taky čekají příšerné věci...
Tím pádem to ale nebyla moje chyba - v podstatě tohle bylo opět zneužití!
Četla jsem si i knížku o sex. zneužívání dětí a v ní se psalo něco podobného - kdo si prošel zneužití jednou, je velmi pravděpodobné, že ho to čeká znovu..
Jinak je mi stále příšerně i po mnoha terapiích, nic nepomáhá a vlastně se těším jen na to až umřu...ale nemám dost odvahy na to, abych to udělala.
Zaslal: deNina (24 let)
Naše odpověď
02.01.2024 11:20
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou alespoň o nějakou pomoc. Je mi 44 let a mám partnerku které je 56 let. Ve vztahu jsme oba spokojení, ale největším problémem je sex. U mě vše funguje bez problému, ale partnerka je po operaci (odebrání dělohy a vaječníků) . Tuto operaci podstoupila v cca v 38 letech. Delší dobu žila sama, než jsem se objevil já. Nejdříve problémy přisuzovala opačnému pohlaví, že jí nedokáží plně uspokojit . Až se mnou si ale přiznala, že problém spočívá v tom, že u ní není prakticky žádný náznak a hlavně chuť na milování či cokoliv s tím spojené. Dost mě to trápí a jelikož mi na našem vztahu opravdu hodně záleží a nechci tento vztah opustit, hledám pomoc v podstatě kdekoliv. Na druhou stranu mi sex chybí a nevím co s tím. Bylo mi velkoryse nabídnuto, že můžu mít známost jen na sex, ale to jsem důrazně odmítl. Vím že existují přírodní látky, které ženské libido nastartují, ale opravdu nevím, zda je toto řešení. Otevřeně se spolu o tom bavíme, ale je to stále dokola a výsledek v podstatě žádný. Řekla mi co a jak bych jí měl dělat aby se vzrušila apod....to se snažím dělat ale nejde to strojově, ale vždy to vyplyne z dané situace. Přijde mi, že poslední dobou má nějaký blok vůči sexu a to už vůbec nevím, jak toto vrátit do do normálních kolejí. Nevím na koho se obrátit, ale snažím se najít nějaké řešení našeho problému.

Děkuji za případnou pomoc.

Zaslal: Huml (44 let)
Naše odpověď
28.12.2023 23:52
Dobrý den, děkuji a omlouvám se, jelikož má předchozí otázka byla docela nejasná. Vlastně ano, jde převážně o rodiče a různé drby, které se mohou časem začít šířit. Ohledně rodičů se trochu bojím, protože oni jsou tak trochu ze staré školy a u nich v těchto věcech najdu jen těžko pochopení. Ani nevím, jak bych jim vysvětlila, že mám vlastně kamaráda s občasnými sexuálními aktivitami. Spíš bych se od nich dočkala nějakého kázání, zakazování a podobně a tomu se chci opravdu vyhnout. Obecně je mi nepříjemné o tom s nimi vůbec mluvit. Je to pro mě docela intimní věc. Stejně bych se jen dozvěděla, že na kluky a sex mám času dost a jsem na to moc mladá. Prostě taková ta obecná klišé, které říkají rodiče pořád a nehledí na to, že dospívám. Sama si ale myslím a vidím to i u kamarádek, že už se pomalu dostávám do věku, kdy už nějaké sexuální zkušenosti s klukem nejsou nic tak neobvyklého. Že mám pravdu? Samozřejmě vím, že si musím dávat pozor, ale zas nedělali jsme něco, kde by hrozilo otěhotnění nebo tak něco. Jinak vím, že je ochrana nutnost. Vlastně jsem moc ráda, že pochopení vidím tady u Vás v poradně a jsem za to moc ráda. Na druhou stranu vlastně nevím, jakým způsobem by se o tom mohli rodiče dozvědět. Jasně, mamka se ptá, kam chodím a tak, ale vždy jen řeknu, že ke kámošce nebo ke kámošovi a je to ok. Nemyslím si, že je to nějaká jako lež. Přeci jim nemusím říkat co s kým dělám, ne? Co se týká různých drbů a pomluv, vidím možná větší riziko ze strany holek. Obecně si myslím, že v tomhle jsou větší drbny holky než kluci a on zrovna není typ kluka, který by měl potřebu se někde vytahovat atd. Proto o tom, že jsme spolu něco měli ví jen dvě mé nej kámošky, kterým důvěřuji. Obecně on je ale typ kluka, kterého holky často řeší. Vidím to i u nás ve třídě. V tomto ohledu raději držím jazyk za zuby, protože tak nějak tuším, že by se řešilo, co jsme spolu měli. Tak nějak se ví, že on vztah nechce a pak by se přišlo s tím, že já s ním něco měla. Tomu se opravdu chci vyhnout obloukem. Jen prostě nikdy nic není předem na 100% jisté. Je to z vašeho pohledu velké riziko? Děkuji.
Zaslal: Eliska684 (16 let)
Naše odpověď
22.12.2023 00:06
Dobrý den, děkuji a moc si vážím Vašich rad, které jsou pro mě velmi užitečné. Celé si to ještě jednou přehrávám v hlavně a vůbec to není jednoduché. Začala jsem to celkem detailně řešit s kámoškou, s kterou jsme to společně prožily. Přeci jen bez ní bych se k tomu klukovi jen tak nedostala a celkově by k ničemu nedošlo. Navíc ona mi vždy pomohla, poradila a mám k ní opravdu značnou důvěru. Dokážeme spolu mluvit hodně otevřeně a snad nic pro nás není tabu. Celkově jsme v teď vlastně ve stejné situaci. Zjistila jsem, že ona je nad celou věcí docela povznesena podobně jako i ten kluk. Občasné sexuální dobrodružství jí prý nevadí, ale nevidí to jako něco, s čím by chtěla dlouhodobě pokračovat do budoucna. Preferovala by v blízké budoucnosti vztah. Naopak ten kluk říká, že vztah pro něj aktuálně není téma. Dokonce říkal něco v tom smyslu, že tak do věku 20 let by chtěl být tak nějak na volné noze. Z toho všechno jsem si dala v hlavně dohromady, že případná moje žárlivost by nebyla příliš na místě. Jestliže tedy on nemá zájem v blízké době o vztah, tak bych neměla mít důvod k případné žárlivost. Vím, že nic není 100% a může se stát cokoliv. Vcelku tam do riziko vidím celkem malé. Dá se tedy říci, že nějaké pokračování s tím klukem ať už společně s kámoškou nebo bez ní není rizikové nemůže se to nějakým způsobem obrátit proti mně? Samozřejmě bych se chtěla vyhnout nějakým drbům na veřejnosti a taky nechci, aby se to dozvěděli rodiče. Zrovna tam bych asi příliš pochopení nenašla, ale to snad nehrozí. Dále jsme spolu i malinko nakously samotné téma orálního sexu. Ona vlastně říká, že kluci milují právě experimentování a obecně zkoušení nových věcí a nemusí moc stereotyp. Já s ní defacto souhlasím. Tyto věci tomu určitě dodávají hodně na zajímavosti. Jen mám s určitými věcmi malinko problém. Jde především o dávání si penisu hluboko do úst. Vlastně jsem to ani pořádně nezkoušela, ale mám takovou intuici, že bych se mohla začít dávit nebo by mi z toho bylo špatně. Jako ona dokáže vzít krátkodobě do úst skoro celý penis a problém nemá. Je vidět, že i kluk to ocení. Měla bych to aspoň zkusit? Věřím, že on by to ocenil i z mé strany. Jen jak nějak najít takový ten práh hloubky, za který bych už neměla jít? Ráda bych se ho i přímo zeptala, co se mu prostě líbí úplně nejvíc. Jen na komunikaci musím ještě zapracovat. Moc děkuji a budu se těšit.
Zaslal: Eliska684 (16 let)
Naše odpověď
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy