Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://www.facebook.com/pages/poradna-laskycz/186630958026517/

Dotazy jsou kompletně zpracovány do 23.09.2023

Škola

06.01.2023 23:33
Dobry den moc dekuju za minulou odpoved, uz jsem si vybrala skolu a musim teda doufat a hodne se ucit ale aspon vim kam. Chtela bych vice rozvest svuj problem se skolou. Kazde rano se probouzim ve hroznem stresu a jsem ve stresu dokud neodejdu ze skoly,posledni dobou to pretrvava i odpoledne. Je mi psychicky spatne nemuzu dychat, tresou se mi ruce... stres je normalni ale myslim ze ten muj je uz za hranici a moc mi zasahuje do zivota. Uz jsem mela par panickych zachvatu a denne me ten nadmerny stres omezuje. Uz to ,ze je dalsi hodina matematika,mi dokaze uplne znicit naladu, protoze vim ze ji nezvladam.
Jsem ve stresu vlastne skoro porad. Jedina chvile,kdy nejsem ve stresu, je kdyz jsem s kamarady,kterym verim. Nebo kdyz posloucham hudbu. Ale nemuzu se upinat na hudbu, natoz na lidi.S psycholozkou se zabyvame tim stresem, rikala mi ze mam pozorovat jake to je a jestli mi to nejak muze prospet. Na to uz jsem prisla, ze moc ne. Takze se bych se chtela zeptat, jak zmirnit stres. Ne uplne nechat zmizet ale zmirnit. A jeste mam ted zase problem se sebeposkozovanim. Kdyz mam v sobe moc emoci, biju rukama do zdi, coz mi strasne pomaha ale nicim si klouby:(. A jeste vic me uvolnuje rezani se nozem/kruzitkem ale od toho zvladam uz tri mesice pauzu a nechci si to zkazit,ale kazdym dnem je moje vule slabsi a myslim ze to driv nebo pozdeji zase nezvladnu. O tomhle jsem se s psycholozkou nebavila,protoze jsem mela strach aby to nerekla rodicum.Moc dekuju za moznost se sverit a za jakoukoliv radu.
Zaslal: Holka 13 let (15 let)
Naše odpověď
20.12.2022 22:36
Dobrý den.
Už tak dva měsíce mám problémy ve škole. Totiž já dělám tenhle rok přijímačky na střední. Vůbec nevím kterou školu si mám vybrat jako druhou. První už mám vybranou a druhou bych chtěla takovou jistější, jenže kvůli tomu nevím kterou. Jestli mám zkusit přijímačky na gymnázium, kde nechci být ani v nejhorším snu, ale dostala bych se tam nebo zkusit gymnázium které mám trochu dál je dobré ale možná se tam nedostanu a nevím jestli bych to zvládala. Na druhou stranu nikdy nevím jak to bude, takže jsou to možná jen zbytečné starosti.

A taky mám ve škole jednu věc kvůli které tam občas nezvládnu chodit. Vím, že si nepravidelnou docházkou spíš dělám problémy, ale občas je toho fakt moc. Jde o to, že moje hodně blízká kamarádka se se mnou přestala bavit. Přestala se se mnou bavit z toho důvodu, co jsem jí řekla. Řekla jsem jí, že jsem byla u psycholožky, protože ona se mě ptala proč jsem nebyla ve škole. Řekla jsem jí to, protože jsem si myslela, že jí můžu věřit. Ale očividně nemůžu. Ptala se mě proč jsem tam byla tak jsem jí to řekla a ona na to že to jsou blbosti že všechno moc řeším a že moje problémy by chtěla mít. Cítila jsem se v tu chvíli tak sama. Od té doby se se mnou nebaví a když jsem se ptala proč tak řekla že se nechce bavit s lidma co se chovají jako depresivní trosky. Tak jsem si řekla že tohle nehodlám poslouchat a že si jí nebudu všímat. Jenomže ona se se mnou občas baví jako dřív ,zase si hrozně moc rozumíme ,přichází to v takových vlnách a o to je to těžší. Prostě v jednu chvíli mi říká jaká jsem troska a v tu další se se mnou baví tak jako dřív. A ještě se teď začala bavit s jednou holkou, kterou jsem nikdy neměla ráda ale ta holka je na tom psychicky taky dost špatně ale u ní to prej nevadí. Vůbec jsem to nepochopila. Jsem na ní hrozně naštvaná ale zároveň jí mám pořád ráda. Vídám jí každý den a nevím jak to ve škole kvůli ní zvládat. Sedíme vedle sebe a kdybych poprosila jestli by nás učitelka rozsadila tak ta "kámoška" zase začne říkat jaká jsem. Ve škole se mi smějí hodně ostatní spolužáci. to už je mi úplně jedno ale vadilo mi když moje "kamarádka" se k nim přidala, místo toho aby se mě zastala jako dřív. Ještě mi řekla že jsem teplá, protože poslouchám jednu skupinu. A tohle mě taky dost ranilo. Už nevím jak jí říct, že mě tohle kategorizování, schazování a zlehčování problémů ničí. Říkala jsem jí to už několikrát a ona se mi hrozně omlouvala a pak to dělá znova. Už nevím jak to řešit, protože jsem zkusila fakt hodně věcí. Omlouvám se že to píšu takhle před Vánoci a klidně odpovězte až po vánocích a novém roce. Ale už jsem to nezvládla držet v sobě. Moc děkuju a přeju vám klidné vánoce a nový rok.
Zaslal: Holka 13 let (15 let)
Naše odpověď
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy