Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://www.facebook.com/pages/poradna-laskycz/186630958026517/

Dotazy jsou kompletně zpracovány do 03.07.2022

Různé

27.06.2022 07:39
Dobrý den.
Celá problematika ohledně mé časové tísně a komunikací s okolím mě přivedla ve finále na novou stopu. Všimla jsem si jednoho zajímavého jevu.
Uvedu to rovnou do praxe - komunikovala jsem s kamarádem o tom, že spolu pojedeme na výlet, ten po nějaké chvíli přestal odpovídat, zájem z mé strany opadl též, jelikož opravdu nejsem člověk, ktery má čas na to někoho uhánět. Po cca dvou týdnech si na mě znovu vzpomněl a začal opět navrhovat onen výlet. Ovšem už vůbec nepočítal s tím, že na něj vytasim stejnou zbraň a že teď pro změnu budu dělat mrtvého brouka já. To ho rozpálilo doběla a tvrdil, že tehdy neodpovídal, protože měl v práci důležitý projekt. Odpověděla jsem, že teď mám důležitý projekt zase já, takže mu odepíšu po pár týdnech, až se bude chtít mně. Zdálo se, že absolutně nechápe,proč se chovám stejně jako on nebo hůř - co si to vlastně dovoluju. A takhle je to se všemi mými kontakty - všichni mi odpovídají, až oni mají čas a náladu a až se jim to hodí, ale běda jakmile si dovolím jednat stejně vůči nim - a je jedno, jestli je to rodina, kamarádi, kolegové.. Všichni do jednoho jsou zvyklí, že já zvednu mobil, jakmile zavolají, ale ať si zkusím nezvednout telefon já. To jsou překvapení, rozčarovaní, naštvaní a mile rádi zapomínají, že sami moje telefonáty zvedají podle toho, jak se vyspali. Stejně tak hovory v noci - když chci spát já, jsou celí překvapeni, proč spim a nechci si o půlnoci povídat a když volám v noci já, jsou podráždění, proč je sakra budím?! Mám ve svém okolí sobce, které bych měla ze svého života odstřihnout? Všimla jsem si totiž tohoto nešvaru snad úplně u všech. Je tohle normální nebo se s tím potýkám jen já?
Zaslal: Elespe (26 let)
Naše odpověď
26.06.2022 22:17
Zdravím, jmenuji se Jana, je mi 20 let a mám takový zatím (díky Bohu) nerozjetý problém, o kterém bych se ráda poradila, než bude pozdě. Už od mala se mi vždycky líbili starší muži, mladý kluk se mi líbí jen výjimečně. Mám v okolí jednoho muže, cca kolem 45 let, bydlí kousek od nás. Jednou se o něm bavily moje 2 kamarádky. A když už ony řekly, že vypadá dobře (a to se jim starší nelíbí), vzbudilo to ve mně zvědavost. Prostě jsem chtěla jen vědět jak vypadá a max nenápadně pokukovat, tak jak to bylo u všech doposud. Jak je známo, (skoro) všichni dobří muži jsou zadaní nebo ženatí, aspoň já to tak vidím. A já opravdu nemám srdce na to rozbíjet rodinu. Když vím, že by svoji ženu nikdy nepodvedl, tak ani na nic nepomýšlím a jen se dívám. Jenže u tohoto, co jsem zmiňovala výše, je to jinak (se ženami). Svoji ženu (myslím že několikrát) podváděl, dokonce má dítě s jinou. Kdybych si byla jistá, že by mě nechtěl, protože chce být věrný svojí ženě, tak by to bylo něco jiného, ale když skoro jistě vím, že by si i on dal říct? Opravdu nemám v plánu jim rozbít rodinu, jeho ženu mám ráda a navíc mají i děti, ale bojím se, aby to časem nebylo silnější než já. Hlavní problém bude, že si asi neumím poručit a co nejvíc se mu vyhýbat. Ale musím se to naučit. Jednou jsem se na něj blbec usmála, on mi to opětoval. Nejraději bych byla, kdybych ho už příště nepotkala, protože mám prostě nutkání se na něj usmívat, nebo nějak začínat hovor. Možná blbý dotaz, ale existuje něco, čím bych mohla zajistit, aby to nezašlo moc daleko? Tím myslím, aby zůstalo fakt jen u toho, že se budu dívat a hlavně aby on na mě nic nezkoušel, kdyby nedej Bože poznal, že se mi líbí. Možná to zní, že si moc fandím, ale asi vím, jak uvažuje tento typ chlapa, když se líbí mladé holce. Předem moc děkuji za odpověď.
Zaslal: Jana5683 (19 let)
Naše odpověď
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy