Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://www.facebook.com/pages/poradna-laskycz/186630958026517/

Láska

Chodím s ženatým mužem/vdanou ženou. Má náš vztah šanci?
Lidské vztahy jsou někdy pěkně zamotané a nikdy se dopředu nedá říct, jak co dopadne a vždy to záleží na konkrétním páru a situaci.  Nikdy se tedy nedá dopředu něco odpískat nebo naopak říct, že něco určitě vyjde.

Někdy se stane, že se žena nebo muž sblíží s mužem, který je ženatý nebo s ženou, která je vdaná. Na první pohled je jasné, že to není situace, která je úplně ideální, ale na druhou stranu opravdu záleží na všech okolnostech a konkrétních lidech. Pokud se tě toto téma týká, tak je nejlepší si uvědomit, že nejdůležitější je v každém případě chránit sama nebo sám sebe.

Někdy se bohužel stane, že člověk, který je v manželském svazku nemá dost síly na to učinit nějaké zásadnější vztahové kroky a nebo ani nechce a nebo k tomu ještě nedospěl. Je tedy potřeba dát si pozor, aby celý vtah nesloužil jenom k rozptýlení toho, který je v manželství. Tohle se dá těžko dopředu odhadnout a je to i dost těžké poznat a proto je důležité si dávat pozor na to, jak se vlastně člověk v tom vztahu s ženatým člověkem cítí. Pokud ti to jakkoliv zasahuje do tvého prostoru nebo se kvůli tomu musíš nějak omezovat, tak je určitě na místě si o tom s partnerem promluvit a jasně se k tomu vyjádřit. Určitě není v pořádku se kvůli situaci toho druhého jakkoliv omezovat. Řešení takových věcí je opravdu složité a člověku se do toho často nechce, ale je to rozhodně lepší než dělat jakoby nic a přitom s tou situací nebýt úplně v souladu.

Často se v takových partnerstvích stává, že má každý o tom vztahu jinou představu. Je tedy důležité si tyto představy společně sladit, tak aby každý věděl na čem je. Často je to tak, že ženatý muž nebo vdaná žena svoje manželství končit nechce. Můžou v tom rozhodnutí hrát roli také děti a nebo prostě celková pohodlnost, jelikož procedury spojené s rozvodem bývají opravdu zdlouhavé a vyčerpávající. Je tedy potřeba se na to podívat naprosto reálně a opravdu otevřeně si říct, zda ten vztah člověku stojí za to, protože je možné, že to bude pak vyčerpávající opravdu pro všechny strany.

Další pravidlo, které se opravdu vyplácí dodržet, je držet si manželství partnera od těla, jak to jen jde. To často samozřejmě není vůbec jednoduché, ale rozhodně není dobré sloužit jako člověk, kterému se ženatý muž nebo vdaná žena svěřuje se svými problémy a křivdami, které zažívá v manželství. Je opravdu potřeba si jasně uvědomit, že od toho tady nejste. Určitě je dobré se vyvarovat jakémukoliv pomlouvání manžela nebo manželky, protože tím se vlastně stavíte nad ně a to rozhodně není dobrá pozice. Manželství, ať už vypadá jakkoliv má přeci jenom velkou váhu a není radno si s ním zahrávat a dělat, že vy jste něco víc nebo jste důležitější. Úplně nejlepší tedy je se držet zpátky a vůbec ten druhý vztah vašeho partnera nehodnotit. Muži i ženy si často rádi na své manželství stěžují a hledají v někom oporu a někoho, kdo by jim dal za pravdu. To se vás ale vůbec netýká a nejlepší je to partnerovi nebo partnerce na rovinu říct. Ukážete tím, že v tom jste sami za sebe a ne jako jejich spojenec proti manželovi nebo manželce a že svoje problémy v tomto ohledu si opravdu musí vyřešit sám nebo sama. Automaticky tak získáte na váze.

Chození s ženatým mužem nebo vdanou ženou většinou není úplně procházka růžovým sadem a má to rozhodně spoustu mínusů. Nic ale není černobílé a někomu to takhle opravdu může vyhovovat. Rozhodnutí je na každém, to nemá právo nikdo nijak hodnotit, ale je potřeba si utřídit myšlenky, hlídat si hranice a vědět, co každý z vás od vztahu očekává. Roli v tom rozhodování také hraje to, co pro tebe znamená manželství a jestli je to opravdu to, co chceš a nebo jestli ses v tom prostě ocitl/a a máš pocit, že ti to takhle stačí, ale přitom to není ideální. Zkus se zamyslet, jestli to za to doopravdy stojí a je to druh vztahu, který skutečně chceš, protože je to hodně velká zátěž a do určité míry je člověk nucen neustále dělat nějaký kompromis.
- Terka -
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy