Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://givt.cz/RAOSset.php?organizationId=571

Tiskové zprávy

Slavíme 15. výročí aneb jak to vlastně bylo
Září 2016. Více než 15 let od doby, kdy se v hlavách několika mladých lidí zrodila myšlenka na tyto poradenské stránky. Je jaro 2001, obyčejný den jako každý jiný - povinnosti, práce, škola a večer odpočinek. Čas na setkání s přáteli.


 

Několik mladých lidí se sešlo tak, jak to běžně dělávali a začali se bavit o svých problémech. O tom, že sice jsou dospělí, ale stále mají potíže se vztahy, s rodiči, se zvládáním školy a vůbec s uchopováním běžného života. Mluvili i o tom, jak to bylo těžké, když dospívali a nakonec dospěli k závěru, že v dospívání sice měli na první pohled méně závažné problémy, ale mnohem více je trápily a mnohem více ovlivňovaly jejich život. Plynule pak přešli na jiné téma - na současnou situaci - o tom, co dělají, o tom, jaké mají sny do budoucna. Pro všechny to bylo velmi podnětné, protože každý z nich byl jiný. Jeden z nich programoval (takový trochu asociální mimoň), jeden z nich se zabýval lidskou psychikou, chováním a prožíváním (pitval vztahy svých i ostatních, pořád do něčeho mluvil), další byl grafik (taková umělecká duše) a další technik, kuchař apod. Povídali, povídali a myšlenka byla na světě. Nejdřív jako žert, později to bylo opravdovější.

K tomuto obyčejnému povídání se ještě několikrát vrátili a v květnu 2001 se rozhodli, že zkrátka nebudou váhat a jen tak ve svém volném čase udělají internetovou poradnu pro dospívající. Věděli, že v dospívání to bylo složité, bylo těžké se bavit s dospělými, nebyla chuť něco řešit s odborníky a nešlo si o všem povídat s kamarády, byť si byli sebebližší. Celé léto strávili tvorbou stránek a jejich prvního obsahu. A v září roku 2001 stránky s velkým očekáváním spustili.

   
 Část původního menu                Starý obrázek z hlavní stránky


Obsahově byly stránky založeny hlavně na poradně a několika dalších rubrikách jako soutěž, testy a citáty. Cílem bylo dát podnět k zamyšlení a podpořit na dálku mladé lidi takovým stylem, o kterém se domnívali, že by jim býval pomohl, když sami byli teenagery. Zjistili, že mladí lidé skutečně o podobnou službu mají zájem a svůj volný čas trávili odpovídáním na dotazy a rozvojem stránek. Šlo to sice pomalu, protože každý z nich měl své povinnosti, ale radost, kterou přinášela odezva prvních klientů, byla obrovskou motivací.

A tak to šlo dál - pravidelně se zpracovávali dotazy klientů, nepravidelně se přidával nový obsah. Někteří z této skupiny se rozloučili, noví přišli. Tak jak je to v životě se vším. Přicházeli nové nápady a s nimi i noví klienti. Tak fungovali několik let až do roku 2010, kdy zjistili, že zájem je velký a volný čas na práci na poradně nestačí, že je třeba se zamýšlet i nad finančními prostředky, které by další rozvoj poradny umožnily. Založili tedy občanské sdružení Cordatum Praha, které se mělo věnovat nejen internetové poradně, ale i vzdělávacím akcím, které se zaměřují na měkké dovednosti a sebepoznání. To mělo sloužit k získání potřebných finančních prostředků. A částečně se to podařilo.

Staré ikony jednotlivých rubrik


Finanční prostředky umožnily vytvořit novou verzi internetových stránek - v lepší grafické podobě, na vyspělejší technické úrovni, s bohatším a pestřejším obsahem. A vybudovat novou základnu dobrovolníků. Lidí, bez kterých by fungování stránek nebylo možné. S dobrovolníky, kteří mohou nejen odpovídat na dotazy klientů, ale i psát nové články o komunikaci, o lásce, o vztazích - články, které mají za úkol inspirovat a vést k zamyšlení, k poznání sebe sama.

A tak se odpovídalo na dotazy (do dnešního dne jste nám napsali 85 454 dotazů), tvořil se nový obsah, vylepšovaly se stránky a čas běžel. Dobrovolníci přicházeli a odcházeli, noví klienti se registrovali, stávající klienti s námi "stárli" a najednou se píše rok 2016. Je to až neuvěřitelné, jak rychle utekla doba 15ti let. Je neuvěřitelné, že někteří klienti s námi zůstali po celou dobu až do své dospělosti. Je pozoruhodné, že v rychle se měnící době, kdy na internetu vznikají a zanikají tisíce stránek denně, internetová poradna stále funguje a dále se rozvíjí. Nyní je jí "sladkých patnáct", je ale v náročném věku dospívání, ale věříme, že toto složité období zvládne a s pomocí vaší důvěry a přízně vyzraje až do své dospělosti.
 
 
Původní logo

Současné logo
 

Vážíme si toho, že jste část této doby strávili s námi a věříme, že i nadále budete s naší prací spokojeni.

Děkujeme Vám !!!

https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy