Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://www.facebook.com/pages/poradna-laskycz/186630958026517/

Co pro mě znamená přátelství?

Někdo, koho máš docela rád, ti v poslední době neustále volá a chce se s tebou sejít. Co cítíš?
Mám radost a snažím se být přívětivý/á a vstřícný/á, aby v tom vytrval. Možná z toho dokonce bude skutečně pevné přátelství.
Cítím se polichocen/a, ale dbám, aby to nepřekročilo určitou mez. Tato osoba je sice docela milá, ale proto s ní přece ještě nemusím strávit celý svůj život.
Tato dotěrnost mi jde šíleně na nervy. Doba, kterou strávím tím, abych dotyčného/nou "odrazil/a", mi totiž chybí při mém pěstování četných jiných kamarádství.
Někdo, koho jsi dosud považoval/a za svého nejlepšího přítele/svou nejlepší přítelkyni, má v poslední době nápadně málo času. Současně pozoruješ, že před školou často postává s jinou osobou. Co cítíš?
Moc mě to bolí. Je to něco jako zrada. Přál/a bych si, aby se ta druhá osoba bývala nikdy neobjevila na scéně. Proč jednoduše nemůže být všechno zase jako dřív?
Dělám si starosti, že naše přátelství už není tak intenzivní jako dřív. Zdá se mi, že je to škoda. Ale myslím, že se musím vyrovnat s tím, že věci se mění. I já nakonec někdy poznám jiné lidi. Snad se i já mohu spřátelít s touto druhou osobou.
Lidé na cestách se nemají zastavovat! Pro mě už byl náš vztah v poslední době také příliš omezující. Trochu osvěžení (rozuměj - seznámení s novými lidmi) jsem si už dlouho přál/a. Je to ta správná příležitost vrhnout se opět do víru událostí!
Je jedno, zda máš nejlepšího přítele/nejlepší přítelkyni nebo si ho/ji jen přeješ mít - kolik času bys s ním/ní chtěl/a trávit?
Měli bychom se, pokud možno, každý den vidět nebo si alespoň zavolat.
Dvakrát nebo třikrát týdně by stačilo.
Více než dvakrát za měsíc by mě to zatěžovalo. Jak bych se pak mohl/a věnovat svým dalším aktivitám?
Jdeš s přítelem/kyní na večírek plný lidí, které on/ona už velmi dobře zná. Ty jsi v jejich kruhu naopak nový/á a cítíš se trochu cizí. Jak ti je?
Jsem trochu nejistý/á. Snažím se být celý večer v blízkosti svého přítele/své přítelkyně a nikdy nenechat rozhovor dojít do mrtvého bodu. Přítel/kyně je pro mě totiž jediný "bezpečný terén", kde se cítím dobře, a kolem mě je tak říkajíc "nepřátelská země". Když se můj přítel/moje přítelkyně baví s někým jiným, znervózním a skutečně mě to bolí. Já sám/sama se téměř nikdy nepustím do hovoru s druhými.
Bylo by mi milejší, kdybych tam znal/a více lidí, ale nějak už se uplatním. Chvíli mluvím se svým přítelem/svou přítelkyní, ale když si všimnu, že ho/ji to znervózňuje, snažím se také bavit sám/sama. Byla by přece hloupost úplně ignorovat druhé lidi na oslavě jen proto, že je neznám. Možná jsou mezi nimi dokonce lidé, kteří by pro mě přicházeli v úvahu jako přátelé.
Doufejme, že na mně můj přítel/moje přítelkyně nebude příliš "viset" a nechá mě na večírku nerušeně "vystrčit tykadla". Je sice velmi milý/á, ale znám ho/ji už téměř nazpaměť a trochu to už začíná být nuda. Proč by se měl člověk spokojit s tím, co zná, když ho láká neznámé?
Několik tvých přátel navrhne, abyste vytvořili partu, která se bude pravidelně setkávat a bude otevřená novým, zajímavým lidem. Dosud jste se scházeli jen nepravidelně ve dvou nebo ve třech. Co cítíš?
Mám strach, že naše přátelství začne být povrchní. Příliš mnoho nových lidí možná naruší důvěru, kterou jsme si mezi sebou s přáteli vytvořili. Ve velkých skupinách bývají rozhovory často "o ničem" a člověk se sotva dostane ke slovu. To je mi milejší vybudovat si skutečně hluboké vztahy s jednotlivými lidmi.
Můžeme zkusit experiment s partou. Vždyt je to šance získat nové přátele! Přesto by pro mě bylo důležité, kdybych mohl/a s některými lidmi i nadále soukromě setkávat ve dvou nebo ve třech. Když člověk nemá vztah k jednotlivým lidem, nemá přece smysl scházet se s větší skupinou.
Skvělé! Měl/a jsem stejně pocit, že se ve svých starých přátelských vztazích jakoby točíme v kruhu. Pořád jedno a totéž! Čerstvý vítr nám nemůže uškodit. Možná budou noví lidé dokonce lepší než staří známí - pak by mohly být středem zájmu i jiné věci. Kromě toho se rád/a dávám vidět s větší skupinou lidí, prostě se rád/a společně s druhými bavím a jen tak "tlachám". Člověk přece nemusí celý večer sedět zavřený v pokoji, hledět si se svým přítelem/svou přítelkyní hluboko do očí a rozebírat problémy.
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy