Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
[ Úvod ]
https://www.facebook.com/pages/poradna-laskycz/186630958026517/

Drobnosti na každý den

Systém 7 dní je název pro bonusy, které můžeš mít jako registrovaný uživatel. Každý den ti může chodit na tvůj mail jedna zpráva s krátkými texty. Jedná se nejen o naši tvorbu, ale můžeš si nechat zasílat i příspěvky ostatních uživatelů. Je jen na tobě, zda si nějaká témata vybereš. Přejeme ti příjemnou zábavu!

Systém 7 dní - Neděle

Nejzajímavější problém z poradny
Dobrý den chtěla jsem se zeptat co mám dělat jsem nešťastná kvůli svojí kamarádce která mě začíná postupně nahrazovat nejdřív mi řekla že nebudeme BFF pak mi řekla že se mnou nechce příští rok sedět v lavici pak mi řekla že se mnou nepůjde na odpolední výuku a kdykoliv si může vybrat dvojici nebo skupinu tak si vybere Šárku jsou teď BFF plánují si že spolu půjdou na školu chtějí spolu chodit na odpolední výuku chtějí spolu příští rok sedět v lavici a začaly mě pomlouvat za zády. Je to pro mě hodně těžké protože vím že Lucka mě má pořád ráda a chce se se mnou kamarádit jenže s ní Šárka hrozně manipuluje a Lucce to nedochází. Lucka si totiž dost špatně vybírá kamarádky například její kamarádky Veronika a Klára se od ní akorát půjčují věci a využívají jí a se Šárkou to není o nic lepší. Lucka je hrozně naivní a tak jí to nedochází. Chtěla bych od vás radu protože už nevím na koho se obrátit nevím jak se rozhodnu nechat Lucku jít a nebo o ní bojovat?
Elizabeth 123 (15 let)

Naše odpověď:
Milá Elizabth123, díky za tvůj dotaz. Mrzí mě, jak to teď vypadá s tvou nejlepší kamarádkou. Píšeš, že se ti odcizuje, našla si novou kamarádku a s tebou už nechce trávit tolik času. Tebe to moc mrzí a zároveň máš o ni strach, protože její volba přátel podle tebe není úplně šťastná - kamarádí se totiž s lidmi, kteří ji spíše využívají. Co teď s tím? Bojím se, že Lucku od těch "škodlivých vlivů" tak úplně uchránit nemůžeš. Je to její svobodná volba, s kým se kamarádí. Jediné, co můžeš udělat je zcela upřímně jí povědět, že máš strach, že její nová kamarádka nemá čisté úmysly. Spíš než do varování bych se však, být tebou, pustila do úplně obyčejného "vyznání" přátelství. Máš příležitost být někdy na chvilku s Luckou o samotě? Můžeš jí požádat, abyste spolu na chvilku šly někam stranou? Když se to podaří, můžeš jí bez obalu povědět, že si jejího přátelství moc vážíš, záleží ti na ní, a mrzí tě, že se navzájem vzdalujete. Zeptej se na její názor, jak to cítí ona? Chce být stále tvou kamarádkou? Co kdybyste spolu zase zkusili trávit víc času, abyste si připoměly, jak je to prima? Je to něco, o co byste obě dvě stály? Zkus se oprostit od toho, že má i jiné přátele a určitě o nich nemluv jenom negativně - přestože máš své obavy. Ona je má ráda a ty popřemýšlej o možnosti, že je možná neznáš natolik dobře, abys skutečně prohlédla všechny jejich motivy, a aby sis mohla být jistá, že se s Luckou opravdu pokouší pouze manipulovat. Třeba taky chtějí jen dobrou kamarádku. A na tom, že se člověk přátelí s několika lidmi najednou, není přeci vůbec nic špatného. Zkus si tedy s Luckou promluvit. Všechny lidské vztahy se časem proměňují, stejně tak, jako se měníš ty sama, učíš se, dozráváš, procházíš si novými životními fázemi. Někteří lidé kolem tebe odejdou, jiní zůstanou, přestože váš vztah se může časem měnit, občas si budete bližší, občas zase vzdálenější. Pokud si toužíš nějakého člověka v životě udržet, často to nejde jinak, než mu dát volnost, jakou zrovna potřebuje a věřit, že se vrátí, až přijde ten správný čas. Držím palce, Tvoje Poradna.
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy