Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
[ Úvod ]
https://givt.cz/RAOSset.php?organizationId=571

Drobnosti na každý den

Systém 7 dní je název pro bonusy, které můžeš mít jako registrovaný uživatel. Každý den ti může chodit na tvůj mail jedna zpráva s krátkými texty. Jedná se nejen o naši tvorbu, ale můžeš si nechat zasílat i příspěvky ostatních uživatelů. Je jen na tobě, zda si nějaká témata vybereš. Přejeme ti příjemnou zábavu!

Systém 7 dní - Středa

Články o různých osobních problémech
Značkové trable aneb jak přežít bez nálepky ...

Já znám například jednu úplně normální holku Kláru, která se kamarádí se Sandrou a Honzou. Sandra a Honza nosí značkové oblečení a mají pořád něco nového. Klára ale žádné značkové oblečení nemá, protože jí ho rodiče nechtějí koupit, a nedávno se mi svěřila, že si před Honzou a Sandrou připadá špatně, stydí se, a myslí si že není dost dobrá, protože nemá to, co oni.

Ale pozor! Jestli jste si po přečtení Klářina příběhu řekli: “No přesně! To jsem celá/ý já!”, tak rozhodně nevěšte hlavy a čtěte dál.

Každý chceme mezi kamarády zapadnout a oblečení je pro někoho velmi důležitou součástí života. Je ale nutno si připomenout, že člověk chce to, co nemá. Podívejme se třeba na Kláru. Nemá značkové oblečení, ale je dobrá ve španělštině. Honza to má přesně naopak a protože ve španělštine pěkně plave, tak zase touží po tom, co umí Klára. Nikdo není dokonalý a každý jsme s něčím nespokojený. Pro Kláru je oblečení strašně důležité, ale Honza by zase radši uměl španělsky, než měl značkovou mikinu. Bude nám to třeba i chvíli trvat než se s tím vypořádáme, ale když se zaměříme na to, co je na nás pozitivní a čím jsme jako jedinec výjimečný, tak se s tím, co nemáme lépe vyrovnáme.

Každý z nás je něčím výjimečný a to je věc, která se nedá koupit a musíme být proto hrdí na to, že ji máme. Stejně tak, jak se lišíme uvnitř, tak se můžeme lišit i navenek. Pro mnoho lidí není značka vůbec důležitá a směrodatná a spíše ocení kreativitu než značku a když věci hezky a nápaditě sladíme, tak to leckdy vypadá lépe, než drahé značkové oblečení.

Pokud vám ale stejně přijde, že je to sice všechno moc hezké, ale ta značka je pro vás stejně důležitá a nějaké značkové oblečení byste moc chtěli, tak nezoufejte. Tady je pár tipů, které by vám mohli pomoct.

Protože značkové oblečení je většinou dražší než neznačkové, tak na něj asi budete muset chvíli šetřit. Kdo dostává kapesné, tak si z něj může každý měsíc dát něco stranou a za našetřené peníze si udělat radost a něco pěkného si pořídit.
Dobrý nápad je také podívat se po nějaké brigádě, například roznášení letáků nebo práce v fastfoodech, kde často nabírají nové zaměstnance. Můžete se také svěřit rodičům, že sháníte nějakou brigádu a třeba se i najde něco u nich v práci nebo jinde. Rodiče budou určitě mít radost, že se sami snažíte a třeba z toho budou koukat i nějaké výhody:)

Další možnost jak se dostat k levnějšímu značkovému oblečení je secondhand nebo outlet. V secondhandech mají často krásné značkové oblečení, stačí jenom hledat a cenově se to opravdu velmi vyplatí. Záleží jenom na vás, co pro to chcete udělat.
V outletech je oblečení z minulých kolekcí, které se neprodalo a člověk tam často narazí na opravdu krásné kusy za poloviční cenu, nebo alespoň hodně zlevněné.

Kdo nemůže pracovat, kvůli věku nebo prostě nemá čas, tak ale nemusí smutnit. Má totiž ojedinělou možnost být úplně originální, kombinovat věci, vyhrát si s nimi a k tomu vůbec nepotřebuje značky. Stačí trocha fantazie a oblečení něčím oživit. Nebojte se experimentů, protože teď letí hlavně to, co má nápad a ne to, co má nápis. Klidně vemte jehlu a nit a něco si našijte na triko nebo kalhoty nebo si vyrobte vlastní brož nebo zpestřete pásek. Prostě si udělejte vlastní značku a uvidíte, že to bude stát za to.
Oblečení bude vypadat super i bez nápisu a rozhodně dost ušetříte, takže si toho třeba budete moc pořídit i o něco víc.

Holky a kluci, může vám to připadat nefér, že někdo má drahou věc a vy ji mít nemůžete, ale opravdu v tom nejste sami (vzpomeňte si na Kláru). Teď je to třeba těžší, ale jednou budete vydělávat vlastní peníze a pak se můžete rozhodnout, jak s nimi naložíte. Než ta doba ale nastane, tak myslete na pozitivní stránku věci a buďte originální.
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy