Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
[ Úvod ]
https://www.facebook.com/pages/poradna-laskycz/186630958026517/

Drobnosti na každý den

Systém 7 dní je název pro bonusy, které můžeš mít jako registrovaný uživatel. Každý den ti může chodit na tvůj mail jedna zpráva s krátkými texty. Jedná se nejen o naši tvorbu, ale můžeš si nechat zasílat i příspěvky ostatních uživatelů. Je jen na tobě, zda si nějaká témata vybereš. Přejeme ti příjemnou zábavu!

Systém 7 dní - Čtvrtek

Články o komunikaci
Nevěra ve vztahu a jak se s ní vypořádat
Nevěra. Téma, kterého se každý více či méně obává. Proč? Jsme zamilovaní, máme růžové brýle, všechno je perfektní a samozřejmě nechceme o svého partnera přijít. Strach ze ztráty milovaného člověka doprovází strach ze zrady a taky v určitém smyslu jakýsi majetnický pocit, že partner je náš a nikdo jiný na něj nemá nárok. Tyto obavy se v realitě projevují jako žárlivost. A na míru žárlivosti má zase vliv to, jak velká důvěra mezi partnery existuje. Obecně by se dalo říci, že lidé, kteří příliš nedůvěřují sami sobě, ani svému partnerovi, mají tendenci žárlit mnohem více, ale na druhou stranu si zrazení důvěry prostřednictvím nevěry tolik neberou. Protože oni přeci čekali, že se partnerovi nedá věřit, tušili, že se něco podobného stane. Zrazená důvěra bolí mnohem více ty, kteří měli v partnera plnou důvěru a nikdy by od něj nevěru nečekali. Žárlivost je však téma, které si necháme na jindy, teď si povíme něco o skutečném podvádění…

Co je to nevěra? Flirt, doteky, polibek, sex? Obecná definice neexistuje. Nevěra je to, co ty sám/sama za nevěru považuješ. U někoho začíná nevěra už zdánlivě nevinnými slůvky či pohledy, pro jiného je nevěrou až sex. V některých případech jsou partneři dokonce tak benevolentní, že partnerovi tolerují i milovaní s někým jiným, třeba až do té doby, dokud se nezaplete emocionálně. Ideální je však být někde ve středu. Když bude tvé pojetí nevěry příliš striktní a budeš vyvádět, jakmile se partner jen podívá na někoho jiného, jistě si dovedeš představit, že mu to nebude moc příjemné. Je však dobré vědět, kde máte s partnerem své hranice a vzájemně si je sdělit. Pokud ti některé partnerovo chování přijde poněkud přes čáru, neváhej mu to sdělit, nejlépe však v klidu, zejména pokud se to stane poprvé, pokus se vynechat žárlivé scény. Každý občas trochu uklouzne, zvláště pokud nejsou hranice pevně stanoveny, a není třeba za tím hned něco vidět.

Když ale dojde ke skutečnému problému, a my zjistíme, že nám partner nebyl věrný, jak se zachovat? Měli bychom partnerovi odpustit, pokud nás o to moc prosí anebo za každou cenu vztah ukončit? To jsou otázky, na které neexistuje žádná jednoznačná odpověď. Ta „správná“ reakce závisí na každém z nás, na naší osobnosti, na situaci, ve které se zrovna nacházíme, na tom, jaký je náš vztah s partnerem. Říká se, že získat zpět jednou ztracenou důvěru je těžké. A není to žádné ohrané klišé, je v tom velká pravda. Rány, které nám způsobí ti, které nejvíc milujeme, také nejvíc bolí. A odpouštění je těžké, nicméně nikoliv nemožné.

Proč se lidé dopouštějí nevěry? Důvody jsou různé. Nuda, nejistota, nespokojenost nebo třeba ztráta „hranic“ a soudnosti po požití alkoholu. Nejčastěji je však nevěra známkou toho, že ve vztahu není něco v pořádku. Jeden z partnerů není tak úplně spokojený, a tak hledá povyražení jinde. Není to sice žádné ospravedlnění, ale něco na tom je, protože nespokojenost jednoho partnera je dost často vinou obou. Dalším příkladem nevěry je jednorázová chyba. Jeden z partnerů se opije na večírku nebo má špatnou náladu po hádce a podobně, naskytne se příležitost a prostě se to stane. On či ona toho však později lituje a nemá nejmenší zájem něco podobného opakovat.

Tak jako tak, pokud na nevěru dojde, vztah utrpí velkou ránu. Zachránit se dá, ale bude to stát hodně úsilí obou stran. Je zapotřebí obnovit komunikaci, začít opět jednat otevřeně a upřímně a především je zapotřebí obnovit důvěru. To je něco, co spraví hlavně čas. Pokud přijdeš na to, že je tvá drahá polovička notorickým záletníkem, pak nejspíš nemá cenu odpouštět a vztah záplatovat, protože to bude nejspíš pokračovat ve stejném duchu. Jestliže partner udržuje paralelní vztah s někým dalším, pak je to taky oříšek, protože v tom nejspíš bude něco víc, než jen jednorázové uspokojení nebo přešlap. Pokud se to však stane jednou jedinkrát, odpustit není nemožné. A možná ne tak úplně nezasloužené – každý dělá chyby. Tak jako tak, nevěra o stávajícím vztahu něco vypovídá, a to ne zrovna v pozitivním smyslu. Chcete-li být spolu a jste o tom oba pevně přesvědčení, mluvte spolu, buďte k sobě upřímní a dokazujte si, že stojí za to si věřit. A hlavně, mějte se rádi a buďte si věrní! :-)
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy