Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
[ Úvod ]
https://www.facebook.com/pages/poradna-laskycz/186630958026517/

Drobnosti na každý den

Systém 7 dní je název pro bonusy, které můžeš mít jako registrovaný uživatel. Každý den ti může chodit na tvůj mail jedna zpráva s krátkými texty. Jedná se nejen o naši tvorbu, ale můžeš si nechat zasílat i příspěvky ostatních uživatelů. Je jen na tobě, zda si nějaká témata vybereš. Přejeme ti příjemnou zábavu!

Systém 7 dní - Neděle

Nejzajímavější problém z poradny
Moc děkuji za odpověď na můj zaslaný dotaz.
Co se týče mé práce, ano je to kancelářská práce, kde jsem bohužel v kanceláři s kolegyní. Bohužel jsme si moc nesedly, já jsem introvert a nechci si povídat, a ona je naopak komunikativní a asi čekala že budu někdo na klábosení a pomlouvání. Takže v podstatě pro obě je to nepříjemné, ona si chce povídat a já ne, takže pro obě je to těžké. Já si chci prostě jen udělat svoji práci v klidu a jít domů. Jsou dny kdy toho mám opravdu hodně a od začátku do konce dne mám pořád co dělat (což jsem ráda, protože mi to v práci alespoň uteče), ale pak jsou dny kdy není skoro co dělat, a hrozně se nudím a bohužel v práci ani nemůžu dělat nic čím bych se zabavila. Uvažovala jsem i o požádání o vlastní kancelář, ale vzhledem k mé pozici to prostě nejde protože je moje práce propojená s tou co má kolegyně a musíme spolu komunikovat a také když má dovolenou musím jí zastupovat, takže bohužel nemůžu být sama v kanceláře, i když to bych byla moc šťastná.
Přesně tak, tato práce mě moc nebaví, je to práce s lidmi, musím s lidmi mluvit, telefonovat, chodí k nám exkurze a já na to prostě kolikrát opravdu nemám náladu což je na mě asi i vidět. Jsem introvert a být s lidmi (cizími) mě prostě vyčerpává.
Upřímně nejhorší je asi i fakt že ani nevím co by mě třeba bavilo za práci, mám posledních pár měsíců takové období kdy mě skoro nic nebaví a náladu mi zlepší pouze přítel, moje rodina nebo jeho rodina.
Ano bydlím s přítelem, a v podstatě to byl i důvod proč jsem vzala tuhle práci, abychom spolu mohli bydlet ve stejném městě kde má i on práci. Jsem šťastná že ho mám a on je v tomhle městě jediné co miluji a co mě drží nad vodou. Snažím se kvůli němu mít lepší náladu a nebýt tak v depresích ale moc dobře mi to nejde...¨
Máte naprostou pravdu, musím se rozhodnout že budu šťastná a neutápět se v depresích. Asi to bude těžké a bude to na delší dobu ale snad se mi to povede.
Většinou teď čas po práci trávím tak že jsem ráda že jsem v klidu doma, poslouchám hudbu, koukám na internet nebo filmy. Měla bych být asi akční a dělat víc věcí a třeba i nějakou fyzickou aktivitu. Asi by to chtělo najít si nějaký koníček ale bohužel nemám žádné nápady.
Co se týče nových přátel, mám v tomhle blok a jsem odmítavá protože se mi nechce moc navazovat nějaký hlubší kontakt s novými lidmi. Mám dvě blízké kamarádky a to mi stačí. Asi je to taky chyba být takhle odmítavá k novým lidem ale mám s tím velký problém.
BUdu se snažit víc si užívat volného času a ne ho jen tak promarnit a přepočítávat kolik ještě zbývá času než budu muset zase do práce.¨
Snad to bude v dalším zaměstnání lepší, snažím se to brát tak že tady nasbírám zkušenosti a praxi a brzy budu most jít někam jinam.
Jak by jste mi poradili jak být šťastnější a mít lepší náladu? Jak nemít negativní myšlěnky a depsesivní nálady?
Moc děkuji za rady a za Váš čas
Ariel90 (26 let)

Naše odpověď:
Ahoj Ariel90,
díky za doplnění informací. Mám dojem, že současná práce pro tebe představuje zátěž ve více rovinách a že ti nepřináší mnoho pozitivních vjemů. Nevím, jestli třeba někdy cítíš uspokojení, že se ti něco povedlo, že byl pěkný den, že ti to šlo a hodně jsi toho zvládla, že získáváš jistotu, že je tvá práce smysluplná apod. Pokud by to bylo tak, že se ti do práce nechce a pouze odpočítáváš dny do konce pracovního týdne, pak bys asi pro takové zaměstnání nebyla vhodný typ. Odlehčit by ti mohlo uvědomění, že i tak je to zkušenost do života a budeš moci dalšímu zaměstnavateli nabídnout konkrétní profesní zkušenosti. Nemusíš tady setrvávat dlouhé roky. Postupně si v sobě můžeš ujasňovat, co je „tvoje parketa“, jestli je něco, co bys skutečně dělat chtěla. Třídit myšlenky lze třeba i díváním se na pracovní servery, jaké pozice se nabízejí na trhu práce, číst si jejich popisy a požadavky na uchazeče. Určitě si tím ledacos uvědomíš a urovnáš v hlavě, kam se nasměrovat a kde bys byla spokojená. Zaměř se na své silné stránky, v čem jsi dobrá, co ti jde a co by ti dlouhodobě vyhovovalo. Naopak si už teď můžeš pro sebe říci, že pro tebe jako introverta by asi nebylo vhodné prostředí, kde je těžiště v komunikaci a kontaktu s velkým množstvím lidí. Můžeš postupně tvořit vizi, kam se ze současné práce posunout, což je vlastně pohled vpřed a ven z toho, co tě neuspokojuje. Co se týká tvé kolegyně, jste asi každá z jiného těsta – s tím mnoho neuděláš, ale třeba by alespoň bylo možné, abys jí řekla svůj pohled. Nic se nezkazí tím, že jí řekneš, že jsi prostě introvert, že moc nevyhledáváš komunikaci, ale že to opravdu není nic proti ní osobně. Na druhou stranu se i ty můžeš občas naučit prohodit s ní pár slov a usmát se. I drobnostmi a vstřícností mohou mizet bariéry a napětí, i když vše nebude ideální. S tím je třeba počítat, že ideály v běžném životě se nevyskytují. Psala jsi, že po práci se věnuješ spíše klidnějším aktivitám (filmy, čtení, hudba) – jestli tě to uvolňuje a vrací ti to energii, pak je to OK. Možná nějaká fyzická aktivita by mohla také prospět k uvolnění zase po jiných stránkách jako součást duševní hygieny. Tělo a psychika spolu úzce souvisí. Pozitivní je, že vnímáš jako příjemné trávení času s přítelem, rodinou a kamarádkami. To je také hezký způsob jak obnovit vnitřní sílu. Ptáš se, jak nemít negativní myšlenky – jediný zaručený recept asi neexistuje. Pro každého je cesta z takového stavu trochu jiná, ale důležité vzít odpovědnost za svůj život a umět si říci, co nevyhovuje a jak by to šlo změnit. Hledat konstruktivní přístup, snažit se vidět i ty pozitivní faktory, umět něco změnit, když je to zapotřebí. Také je dobré si uvědomit, že v život někdy nejde hladce, ale vždy je nějaké řešení. Je dobré dívat užívat si drobnosti, co den přinese. Zajímá mě, co si představuješ pod pojmem „být šťastnější“? Co má být jinak kromě práce? Přeji krásné letní dny, Tvoje Poradna
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/fotosoutez::Fotosoutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pokec::Pokec
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/bazar::Bazar
https://www.poradna-lasky.cz/cs/hledarna::Hledárna
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy