Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://givt.cz/RAOSset.php?organizationId=571

Různé - jen tak se vypovídat

10.11.2020 21:46
Blablabla ????
33%
Zaslal: Dedahu (19 let)
19.01.2019 21:14
Občas si říkám, proč si lidé myslí, že je dobré zesměšňovat, urážet a odsuzovat.. Lidé to dělají, protože jim v životě něco chybí, nebo jejich dětství nebylo zrovna to nejhezčí a jejich psychiku to tak nějak pochroumalo? Každý večer přemýšlím o tom, proč je tolik lidí nešťastných, tak málo lidí se dokáže na kolemjdoucího usmát a když to někdo udělá, tak si ten druhý myslí, že je něco špatně, nebo ten člověk něco od něho chce. Nevím, co je s dnešním světem, dobou, špatně.. Lidé se bojí být hodní, bojí se využití a zklamání, jedna otázka mi leží na jazyku jako kámen, kde se to chování vzalo?
86%
Zaslal: GabrielleM99 (19 let)
29.07.2018 00:34
Je normální podzimní večer. Dnes jsem sama doma. Nyní je 20:11 a na mé okno ťukají kapky deště, když v tom se ozvalo ťukání trošku hlasitější než je déšť. Podívám se a jediné co vidím tak je světlo, které svítí na dvoře.. co se to děje? Je to zloděj? Otevřu okno abych lépe viděla ven. Světlo zhaslo! Něco mě zatáhlo za ruku!! Co nejrychleji zavírám okno.. Po chvilce se ozvalo klepání nehty o okno.. Když se podívám zjistím, že u mého okna je černá postava malé holčičky s dlouhými vlasy. Řeknu si, že to nic nebude a pustím si film.. Po chvilce se dívám zda je holčička ještě u okna...a?? ZMIZELA!! Asi po 2hodinách jdu spát.. nemůžu usnout. Je půlnoc a já stále nespím, když se převaluji ze strany na stranu a pořád nespím.. lehnusi na břicho.. asi 15 minut tak ležím, když v tom najednou cítím, jak se mi u nohou zvedá přikrývka.. Něco mi přejíždí nehty po kotníku. Chytlo mě to a odtáhlo z postele.. jsem na zemi a rozhížím se po pokoji, co nebo kdo to mohl být, ale nikdo tu není.. Jdu si lehnout zpět na postel, a když už konečně najdu svoji polohu na dokonalé usnutí, slyším jak se u dveří mého pokoje směje dítě.. jdu se podívat.. a?! UŽ VÍM, KDE JE HOLČIČKA!!!
71%
Zaslal: Mickey666 (16 let)
09.10.2015 11:05
SRDCE JAKO TROFEJ
V temnu a tichu hlubokého lesa bylo tajemné obydlí.Nebylo slyšet nic kromě šumění lesa a hlasitého oddychování. Byl to Radim, který se vrátil celý udýchaný na práh chaty, která se nořila do noční tmy. Jakmile vstoupil do dveří, něco nepříjemně zapraskalo. Když udělal další krok, cosi vrzlo. V normální chatě je celkem běžné, že něco vrže, praská a vydává prapodivné zvuky. Ale Radim byl vylekaný z černé postavy, která ho honila a před kterou se vrátil do chaty a právě teď stála před jeho dveřmi! Dveře ze strachu zamkl a přisunul k nim stůl.
Ještě je nutno dodat, že Radimova matka se odstěhovala, když byl malý a jeho otec, který je stále pryč se vrací pozdě v noci a opilý. Opilý tak, že někdy ani neví, že má syna. Radim k němu nemá důvěru a ani ho nemá rád. Spíš ho nenávidí. Klid a pohodu domova mu vrací malý psík Andy, který ho vítal radostným, ale nervózním štěkotem při jeho příchodu.
Zpět ale k Radimovi. Jak tak seděl, aby si odpočinul po zoufalém úprku, najednou uslyšel dvě velké rány, které oba přátele vyděsily. Radim sebou cukl a Andy začal zuřivě štěkat. Rány se stále opakovaly. Radim si držel uši a snažil se nepřipouštět si, že je kdosi blízko. Věděl ale, že tohle dlouho nevydrží. Našel v sobě poslední kousek odvahy a sešel se schodů dolů ke dveřím. V okně viděl člověka, onu černou postavu, jak odchází. Když postava zcela zmizela v šeru lesa, začal Andy škrábat na dveře. Vyšli ven. Všude bylo ticho a oni slyšeli jen tiché skučení větru. Radimovi se hlavou honily různé myšlenky. Svíralo ho mnoho tísnivých pocitů a jeho fantazie pracovala na maximum. Posvítil před sebe a najednou ho popadl amok. Na zemi uviděl mrtvé tělo, okolo kterého bylo moře krve.Radim se neodvážil jít dál, jako by mu nohy přirostly k zemi. Bylo to totiž tělo jeho otce! Jeho pocity s ním otřásly a on si připadal slabě a opuštěně.
Po chvíli zoufalého pozorování mrtvého těla zvedl jeho pes Andy ze země kousek papíru promočeného krví. Radim mu ho znechuceně vzal a chtěl ho vyhodit, ale po chvíli si všiml, že je popsaný. S velkým odporem, ale obrovskou zvědavostí ho začal číst. Stálo v něm, že Antonín Horák - tak se jmenoval jeho otec, si dne 21.11.1998 vypůjčil 50 000Kč. V případě, že do 1 roku neodevzdá výše uvedenou částku i s úroky, bude potrestán. Pod textem byl zřetelný podpis jeho otce.
Asi po hodině se Radim probral z počátečního šoku, celý roztřesený se vrátil do chaty a začal prohledávat otcovy poličky a náhle našel dopis, ve kterém bylo upozornění na trest, při nesplnění dohody.Radim v sobě znovu našel poslední kousíček odvahy a chtěl jít na policii. Andy měl hlídat dům. Vydal se tedy na cestu do nedaleké vesnice, avšak několik desítek metrů od chaty však potkal onu divnou postavu. Ruce měla červené od krve a v ruce dokonce držela srdce, lidské srdce! Radim naprázdno polkl a zůstal stát jako omráčený. A to byla chyba. Osudná chyba. Černá postava se k němu blížila a tichým, hrozivým hlasem šeptala: "Ano dítě, já, já jsem zabil tvého otce, mnoho dalších a také jsem otrávil tvého psa. Vím, že jsi mě poznal. Za to mi teď zaplatíš." Radim nemohl popadnout dech a měl pocit, jako by ho jeho rozum i tělo zradily. Nemohl dělat nic. Jen se mu hlavou honily prapodivné myšlenky. Zmohl se jen na chabý výkřik: " Můj otec je mrtvý. Můj pes je mrtvý. Jsem teď sám, úplně sám." Vrah se jen pousmál a Radimovi po tváři začaly kanout slzy. Další mužova slova nevnímal Utápěl se v hořkém smutku. Nechtělo se mu žít.
Chvíli nic nevnímal, až mu nakonec vrah vyrval z rukou baterku, vytáhl zkrvavený nůž a ne jeho břit posvítil. Ostří se zablýsklo a zarylo se do chlapcova těla, které bezvládně padlo k zemi. Vrah odešel.
Teď v tichu a chladu vlhkého podzimního lesa leží na rudé, krví polité zemi dvě mrtvá těla bez srdce, které si s sebou vzal vrah jako trofej. Vítr tiše profukuje koruny stromů, nad lesem leží noc. Všude je ticho, nekonečné tísnivé ticho a mrtvo …
75%
Zaslal: rumik (29 let)
13.12.2014 20:47
Ahoj, píšu příběh, který se mi stal. Doufám, že to některým pomůže, je to pro mě celkem těžší tak prosím neodsuzujte.
Před třemi roky, mi zemřela přítelkyně. Moje první velká láska. Poznali jsme se na ozdravném pobytu, byli jsme malí, tedy repektive já byl malý, bylo mi 13 a jí 16. Já jsem si bohužel s mnoha lidma nerozuměl, ale s ní úžasně. Nevím, jak se to stalo, ale začali jsme spolu chodit. Bydlela nedaleko mého města, takže jsem za ní jezdil. S rodiči jsem neměl nějaké pevné pouto tak jsem jim to neříkal, neměli jsme mezi sebou zrovna dobré období. Všechno šlo úžasně, až do doby, kdy se mi měsíc neozývala, mohl jsem za ní jet, ale bohužel jsem neměl tolik času. Když jsem po měsíci dojel k jejímu domu, řekli mi její rodiče, co se stalo. Rozbrečel jsem se, byli jsme spolu rok a ona mi o své nemoci neřekla, nedala znát, jaké má bolesti. Neměl jsem chuť žít a bylo mi na nic. Rodičům jsem se znova nesvěřil, bylo to potom ještě horší. Snažil jsem se to schovat prací, soustředil jsem se jenom s přípravou na střední a ztratil tak kamarády. Všem jsem připadal divný, pokaždé, když jsem přišel domů, jsem se koukal na její fotku a plakal pozdě do noci. Tohle celé trvalo rok a půl. Nastoupil jsem na prestižní školu a poznal nové lidi. Všichni se začali párovat a moje nová kamarádka nechápala proč si nevyjdu s jednou holčinou, které jsem se líbil. Já jsem jí to ale neřekl. Trápil jsem se pořád dál a stupňovalo se to. Nakonec jsem se svěřil kamarádce, bylo to těžké, ale pomohla mi to zvládnout. Byla tu pro mě a ukázala mi, že ve mě věří. Po dalším roce a půl jsem byl schopný žít dál. Uvědomil jsem si ale, že tím, že svůj problém nebudu řešit a nenechám si pomoci od přátel, nic nevyřeším. Psali jste tu, že vám zemřela přítelkyně. Chce to čas a víru, že máte lidi, o které se můžete opřít. Já jsem pomoc odmítal a trápil jsem se dost dlouho. Je to smutné ale stává se to. Přátelství a rodina to jsou lidé, kteří za vámi stojí ať se stane, co se stane. Ahoj Dr. Amor
75%
Zaslal: Dr. amor (18 let)
...345
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/bazar::Bazar
https://www.poradna-lasky.cz/cs/hledarna::Hledárna
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy