Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://givt.cz/RAOSset.php?organizationId=571

Naši dobrovolníci

Rádi bychom vám představili osoby, bez kterých by tyto stránky nemohly fungovat. Jedná se jak o poradce, kteří odpovídají na vaše dotazy, tak o spolupracovníky zajišťující další oblasti provozu stránek.
Chcete se stát našimi spolupracovníky?

Hledáme dobrovolníky na místa poradců pro dospívající v oblasti mezilidských vztahů a dobrovolníky na psaní článků s touto tématikou. Inzerát si můžete stáhnout zde.

Bližší informace o pozicích dobrovolných poradců naleznete také na oficiálních stránkách spolku Cordatum Praha zde.

Máte pocit, že byste s námi mohli spolupracovat i jinak? Neváhejte nám o tom napsat na tuto e-mailovou adresu.

Těšíme se na nové kolegy!
ROZHOVOR S DOBROVOLNÍKY
Kromě níže uvedených charakteristik se můžete blíže seznámit s našimi dobrovolníky a jejich smýšlením díky rozhovoru s nimi o jejich práci a o tom, co jim dobrovolnická činnost přináší.
Rozhovor si můžete přečíst zde.
Blanka - senior poradce

Zabývám se zážitkovým vzděláváním a pracovní diagnostiku a vzděláváním zaměřeným na rozvoj osobnosti. Sama se velmi ráda celý život vzdělávám a pracuji na sebepoznání. Mé volnočasové aktivity jsou ovlivněny aktuální náladou. Jsou chvíle, kdy si užívám samotu a přemýšlím, čtu knížky, trávím čas v přírodě, dřív, když jsem měla více času jsem si ráda vyčistila hlavu u nějaké počítačové hry.  Jindy mám ale období, kdy mám silnou touhu být mezi lidmi a trávit s nimi svůj volný čas - užívat si aktivní společenský život, navštěvovat akce, kde je živá atmosféra a nebo si jen tak posedět a popovídat.  Dokážu si užít až dětskou radost z činností, které by mnoho lidí mohlo pokládat za praštěné. Těší mě nejen klasické činnosti jako je lyžování, cyklistika, koupání, grilování s přáteli apod., ale mezi mé specifické vášně patří v létě houbaření a v zimě stavění sněhuláků a bobování s dcerou.

Diana - senior poradce

Pracujem ako školská psychologička v ZŠ v okolí Brna. Päť rokov som pôsobila v pedagogicko-psychologickej poradni a predtým v detskom domove. Pracujem s deťmi, rodičmi, učiteľmi a mládežou v oblasti poradenstva, prevencie i skupinových aktivít, napríklad aj formou arteterapie. Už niekoľko rokov sa venujem práci s deťmi a mladými ako animátor a organizátor zážitkovo-vzdelávacích kurzov, takže táto oblasť je pre mňa ako stvorená. Sama mám potrebu neustále sa rozvíjať, ideálne neformálne a sebaskúsenostne. Aktuálne sa vzdelávam v psychoterapeutickom výcviku v prístupe zameranom na človeka. Rada trávim voľný čas aktívne - športom, turistikou, ručnými prácami či hraním spoločenských hier. Hudobne či umelecky zdatní ľudia si ma ľahko získajú, pretože vlastná či cudzia tvorba ma vie dobiť energiou. Cestovanie za hranice a poznávanie nielen českého národa mi je dôverne známe. Momentálne však cestujem najmä na Slovensko za rodinou a priateľmi. Obľubujem spoločnosť detí a rozmanitých ľudí (najmä tých tvorivých), tanec, aktivity akéhokoľvek druhu a rada o sebe vyhlasujem, že som „do koča aj do voza“.

Eliška - senior poradce
Jmenuji se Eliška a v současné době jsem především maminkou malé holčičky. Není to však tak dávno, co jsem byla ještě studentkou. Nejprve jsem zkoušela štěstí na zdrávce, ale na vysokou školu jsem nakonec vykročila úplně jiným směrem, a to nejprve na obor sociální pedagogika a poradenství a poté jsem navázala studiem sociální práce (v současné době zatím nedokončeným). Největším přínosem však pro mě byl kurz zkušennostně reflektivního učení, který mi ukázal nový směr, nové způsoby myšlení a celkově mi dovolil více se poznat. A to já dělám moc ráda:-) Jak již napovídá cesta mého studia, ráda pracuji s lidmi a ráda jim pomáhám a zároveň tím získávám zkušennosti, zejména se zaměřuji (a je to i mým cílem do budoucna) na pomoc ženám. Kromě toho všeho se hodně věnuji seberozvoji, všechno mě zajímá, všechno chci poznat, všechno musím vyzkoušet a často se dostanu do situace, kdy vlastně nevím, co dřív, protože chci dělat všechno :-) Občas ale také ráda lenoším (nejraději v pyžamu) a jen tak pozoruji dění okolo sebe. Chodím také ráda do přírody, jen tak se kochám lesem, poslouchám jeho zvuky a krásně se tak dobíjím energií. Kdo mě zná osobně, tak by asi řekl, že mými nejvěrnějšími společníky, které mám vždy někde při sobě, jsou knížka a pár klubíček postupně se proměňujících v nový svetr nebo čepici :-)
Ivana - senior poradce

Pracuji v oblasti personálního poradenství. Žiju v Praze, ale ráda trávím čas s přáteli mimo město, na výletech v přírodě, na chalupě apod., a to v každém ročním období. V zimě mě baví lyžování a snowboarding, jaro je skvělý čas vyrazit někam pěšky nebo na kole, k létu patří grilování, posezení u pivka v zahradních hospůdkách. I když se vždy s létem nerada loučím, nakonec stejně zjistím, že také podzimní dny mohou být příjemné a nějaká ta plískanice se rozhodně dá přežít. Třeba i u pěkného filmu v kině nebo doma na DVD.

Jana - senior poradce
V současné době studuji Všeobecné lékařství na Masarykově univerzitě v Brně. Ve volných chvílích, který teď nebývá mnoho, se potkávám s kamarády, poslouchám hudbu, sleduji seriály, dokumenty, filmy, nebo si přečtu dobrou knížku. Baví mě také cestovat, poznávat nová místa, zkoušet nové věci. Nejvíce ze všeho mě však baví učit se o člověku. Zajímá mě, jak funguje nejen naše tělo, ale i psychika. Pokud všechno půjde tak, jak bych si přála, ráda bych se v budoucnu stala neuroložkou nebo psychiatričkou. Budoucnost si ale nerada příliš plánuji a snažím se zůstávat otevřená všem možnostem.
Lenka M. - senior poradce

Ahojte. Jsem Lenka, studentka humanitární práce, cestovatelka a nadšenec do poznávání všeho nového a neznámého. Moc mě baví práce s lidmi, kteří neměli v životě moc štěstí, ráda poslouchám jejich příběhy a učím se od nich a doufám, že se podobná činnost stane do budoucna i mým zaměstnáním. Mým koníčkem je psychologie, zejména oblast komunikace, která je podle mého základem toho, abychom spolu jako lidé dobře vycházeli a bylo nám fajn, což je úplně to nejdůležitější. Na toto téma si ode mě můžete přečíst pár článků v rubrice „Řekni to“. Kromě toho mě moc baví čtení, nekonečné procházky, běhání a taky moc ráda vařím, a co uvařím, to ještě radši sním :-).

Terka - senior poradce
Studuji Mediální studia na FSV UK a k tomu si přivydělávám soukromou výukou angličtiny. Ráda objevuji nové věci, seznamuji se s novými lidmi a učím se nové řeči. Na jazycích mě právě baví to, že jsou nekonečné a pořád je co se učit. Mezi mé záliby patří také čtení, hlavně klasik od anglických a amerických autorů, ale občas si také přečtu nějaký komiks. Nejlépe se odreaguji při pečení nebo v přírodě, při sportu, třeba při běhu nebo jízdě na kole. Ve svém volném čase ráda cestujia na cestách se ráda zaměřuji na poznávání cizí kuchyně.
Jirka - programátor

Pracuji jako programátor v oblasti IT. Počítače jsou nejen hlavní součástí mé práce, ale i mým hlavním koníčkem, kterému věnuji téměř všechen svůj čas. Odpočívám při sledování sci-fi seriálů. Občas relaxuji i při projíždce autem - nemám tím na mysli rychlou jízdu a podobné výstřelky, ale obyčejné projetí se v rámci pravidel. V létě nepohrdnu klidným poležením u vody, samozřejmě při použití slunečníku. Rád si vychutnám dobré jídlo, největší radost mi udělá něco sladkého. Důležitou součástí mého života je poslech hudby.

Šťépa - administrátor

Pracuji jako likvidátor v pojišťovně. Ve volném čase se zabývám tvorbou webových stránek. Celkově mezi mé zájmy patří počítače a internet. Rád sleduji seriály, mezi mé oblíbené patří Dexter, Stargate a Big Bang Theory. Největší relaxací je pro mě spánek a víkendové lenošení až do oběda. Na druhou stranu jsou chvíle, kdy mám náladu na živější zábavu a těší mě být obklopen lidmi s úsměvem na tváři. Při těchto příležitostech rozhodně nepohrdnu skleničkou dobrého pití.

Anička - Bývalý senior poradce

Studuji psychologii na Filosofické fakultě v Praze. V poslední době se zajímám o problematiku náhradní rodinné péče a pracuji jako dobrovolnice v občanském sdružení Rozum a cit. Také posyktuji doučování dětem se speciálními poruchami učení. Svůj volný čas trávím ráda s kamarády, kreslím, maluji, občas píši básničky. Mám velmi ráda krásnou literaturu, v současné době patří mezi mé nejoblíbenější autory William Saroyan a Milan Kundera. Žánrově preferuji historickou a psychologickou prózu. Ačkoliv se nepovažuji za příliš sportovně nadanou, v zimě ráda lyžuji, v létě jezdím na kole, kolečkových bruslích, chodím na výlety. Ráda tancuji. V budoucnu bych chtěla pokračovat ve studiu, získat více zkušeností z oboru a rozšířila si obzory studiem, případně pracovním pobytem v zahraničí.

 

Eva - bývalý poradce
Jmenuji se Eva, vystudovala jsem psychologii, pedagogiku - obecnou a poději i zážitkovou, nakoukla jsem také do oboru andragogiky. Ve své práci však těžím hlavně z mimoškolních kurzů. Jedním z těch pro mě významnějších je např. rogeriánský psychoterapeutický výcvik. Přes veškeré absolvované vzdělávání a jeho přínosy ve mě stejně přetrvává dojem, že nejdůležitější impulzy pro profesní i osobní rozvoj mi přináší život sám. V současné době mám soukromou praxi, kde poskytuji psychologické poradenství a psychoterapii. Čas od času jsem také lektorka nejrůznějších kurzů pro dospělé i pro děti. Nejvíce času ale trávím se svým chlapečkem, který je tou nejdůležitější “prací”, co mám. Ráda chodím do přírody, jsem se svojí stále se rozšiřující rodinou, zajímám se o téma osobnostního rozvoje, psychosomatiky, cvičím taiji a učím se radovat z každého okamžiku, který život přináší. I když to někdy to není ani trochu snadné.
Kačka - bývalý senior poradce

Jsem studentkou Filozofické fakulty MU v Brně a vystudovaný mám obor Sociální pedagogika a poradenství. Z Brna ale nepocházím – mým rodným krajem je malebná vesnička v okolí Zlína. Ráda se vracím z městského ruchu zpět na Moravu, kde vždycky najdu klid v okolí krásné přírody. Ve svém volném čase ráda podnikám různé nové věci, vychutnávám si sluníčka, trávím čas s rodinou a kamarády. Také velmi ráda jezdím na výlety, buď na kole nebo na motorce, která mi dává pocit svobody a odreagování. Při výletech mě baví focení, zachycování různých okamžiků, protože si pak ráda připomenu, jak mi v daných chvílích bylo. Nedokážu si představit den bez příjemné hudby, která mě vždy dobře naladí. Občas si pustím oblíbené seriály jako třeba How I Met Your Mother, u kterého se vždy zasměji a relaxuji třeba po náročném dni. Náladu mi dokážou zvednout i maličkosti jako je třeba něčí úsměv, samozřejmě o to větší, když je věnován přímo mně :-). Je pro mě důležité se stále na něco těšit, ať už je to předpověď slunečného a teplého víkendu, plánování výletů nebo setkání s kamarády. Nesnáším nudu a vždy se snažím vymyslet něco nového, co by mě mohlo vnitřně naplňovat. Těžce snáším samotu. I když někdy čas sama pro sebe potřebuji, mám ráda, když jsem neustále mezi lidmi. O své budoucnosti mám určitou představu, ale raději nechávám věcem volný průběh.

Lenka Š. - bývalý senior poradce
Jmenuji se Lenka a studuji psychologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. V budoucnu se chci stát psycholožkou, což je můj největší sen. Současně také pracuji jako asistentka pro osoby s poruchami autistického spektra a účastním se různých dobrovolnických projektů. Baví mě získávat nové informace a zkušenosti z psychoterapeutické oblasti, ráda čtu odborné knihy na toto téma, také ráda vařím, maluji a píši různé psychologické povídky, na které mi ale teď nezbývá čas.
Linda - bývalý poradce

Jmenuji se Linda, jsem studentkou 4. ročníku oboru psychoterapie. Současně pracuji na krizové lince. Baví mě pracovat s lidmi, někdy to však chce i trochu relaxace. Tou je pro mě především odpočinek, ráda chodím na procházky do přírody, miluji zvířata, baví mě kultura jako divadlo, kino, koncerty. Ráda si občas dopřeji masáž a nebo zacvičím jógu. K mým velkým koníčkům také patří cestování, nejlépe s přáteli. V zimě si s radostí vychutnám snowboard a v létě koupání, posezení u dobrého jídla a pití. Ráda rozdávám úsměvy, neboť úsměv prodlužuje život a to už za to stojí.

Markéta - bývalý poradce

Pracuji jako pomocná síla v městské galerii a zároveň jako fyzioterapeutka na velmi volné noze. V životě mě nejvíce naplňuje pestrost a humor. Vždy se snažím rozhlížet kolem sebe a přiložit ruku k dílu tam, kde je potřeba. Velmi důležitou hodnotou je pro mě lidské zdraví – ať už na úrovni těla a mysli, duše, nebo ducha. Mám velkou radost z toho, že v současné době existuje spoustu možností, jak lze uzdravovat sám sebe. Že stačí jen vykročit na cestu za zdravím (a štěstím), zajímat se o terapeutické proudy a činnosti, které nám „svět“ nabízí, a pak je aplikovat ve svém životě, aby se nám „lehčeji dýchalo“ a mohli jsme žít více svobodně. Mé zájmy jsou všestranné a tudíž i proměnlivé. Miluji divokou přírodu, ale i poznávání lidských kultur, národních povah. Mám ráda hraní si a recesi, pořádně si zatancovat na koncertě, podívat se na kvalitní dokument, ochutnávat uměleckou tvorbu všeho druhu. Mám ráda zodpovědné chování, vůči sobě i vůči druhým. Neříkám něco, co si nemyslím a nerada dělám věci napůl. Občas chybuji a mýlím se. I tehdy se snažím mít se ráda.

Martina - bývalý poradce
Pracuji jako prodavačka v hračkárně, ale můj velký sen je procestovat svět. Vystudovala jsem obor Reprodukční grafik pro média, ale plánuju dál si rozšiřovat své znalosti nejen z tohoto oboru. Momentálně žiju v Praze, ale nejraději bych se vrátila zpět do Pardubic, kde mám spoustu kamarádů a míst kam ráda chodím. Je tam zcela jiná atmosféra než v Praze. Ráda experimentuju, i když jídlo mezi to rozhodně nepatří. V jídle si radši dám výbornou svíčkovou, kterou miluju už od mala. Jsem živel, ráda něco podnikám, někdy sama,  někdy s přáteli. Když už jsem unavená z práce, ráda si sednu a čtu psychologické romány. Okrajově se zajímám o počítače, ale netvrdím, že jsem profík :-) . Je pro mě velice fascinující „dominantní“ počasí. Vydržím hodiny stát u okna a dívat se na bouřku nebo na videa s tornády. Každý den se naučím něčemu novému. Život je pro mě taková škola hrou…
Nikola - bývalý poradce
Jmenuji se Nikol a bydlím v Pardubicích. Vystudovala jsem bakalářský obor Sociální patologie a prevence na Pedagogické fakultě Univerzity v Hradci Králové a zároveň studuji obor Psychologie a speciální pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V současné době při studiu také pracuji jako lektorka dlouhodobé primární prevence. Tato práce mě velmi baví a kolektiv, ve kterém pracuji mě nabíjí energií, což je to nejlepší, co v práci můžete mít! Ve svém volném čase se ráda věnuji různým dobrovolnickým projektům či stážím. Naposledy jsem byla na Srí Lance, kde jsem společně s dalšími stážisty z celého světa přednášela a připravovala workshopy o sexuálně přenosných chorobách a nepřenosných chorobách pro studenty tamních středních škol a univerzit. Dále ráda čtu, poslouchám hudbu nebo trávím čas se svými přáteli. Také miluji cestování a poznávání lidí různých kultur či náboženství. V budoucnu bych se ráda věnovala forenzní psychologii, s čímž souvisí další dobrovolnická činnost, kterou právě začínám - a to v organizaci, která se zabývá pomoci obětem trestných činů. Na tuto zkušenost se moc těším!
Zuzka - bývalý poradce

Jsem studentka Českého jazyka a literatury na Filozofické fakultě v Praze. Knížky mám ráda odjakživa, a taky proto jsem se s chutí vrhla do psaní cyklu o podobách lásky v literatuře. Spisovatelé totiž do svých textů ukryli nejen své lásky, ale i city, které kolem nich v minulosti procházely, a právě v nich můžeme najít zrcadlo našich současných trápení.

Jarda - bývalý programátor
Studuji informatiku v Praze a zajímám se o počítače v různých směrech i ve svém volném čase. Také rád sportuji, v létě jde hlavně o horskou cyklistiku, nohejbal a další vyžití s přáteli a rodinou. Často podnikám všemožné výlety po naší zemi, včetně sjíždění nádherných českých řek. Donedávna jsem v zimě rád jezdil na hory lyžovat, ale moji zálibu značně znepříjemňují ceny vleků, takže častěji s někým pinkám míčkem o zeď v tělocvičně nebo zvedám neuvěřitelně lehké činky v posilovně. Najdu si i čas na čtení knih, sledování filmů a seriálů. I když nemám nejoblíbenější hudební žánr, bez muziky si nedovedu určité chvíle představit. Asi proto, že nemám rád ticho a samotu.
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy