Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://givt.cz/RAOSset.php?organizationId=571

Dotazy jsou kompletně zpracovány do 17.01.2020

Láska

10.01.2020 13:09
Ahoj poradno:) Chtěla bych také poděkovat za Váši odpověď.Psala jsem tak 2 týdny zpátky o mém příteli,že mě trápí to, že se doma o mně prozatím nezmínil. No, kromě toho mě začínají velice trápit další věci, a potřebuji se někde ujistit, zda jsem jen tak přecitlivělá, nebo mám mít k tomu důvod. Asi se více rozepíšu.

Jsou to 2 roky, co jsem měla 4 letý vztah se svým bývalým přítelem. Bylo tam spoustu neshod a spoustu takových věcí, co se postupem času na sebe nabalovaly. Jedna z věcí byla ta, že jsme se prostě NUDILI. Většinou jsme byli u něj doma, dívali se na film, objednali pizzu, a jela jsem domů.(ke konci vztahu). Když jsme spolu začínali, ani jeden neměl řidičák, tak jsme ani nikam nejezdili, maximálně někam na kole, žádné výlety, kina, prostě nic.Někdy jsme byli domluvení, že pro mě dojede, ..zaspal.Napsal až na druhý den.Tohle vše prostě vedlo k ukončení vztahu (podotýkám, že tam hrály roli i další věci - to už není tak podstatné).

Poté se našlo pár kluků, co jsem chtěla na vztah..bohužel, z jejich strany to vždy bylo jen o něčem jiném..pokaždé jsem byla zklamaná.

A právě před půl rokem jsem našla svého nynějšího přítele. Opravdu je to kluk, který se liší od těch ostatních. Už je vyspělý (hlavně názory, chováním, rozumíme si hodně), chodí do práce, do toho dálkově studuje VŠ. Ze začátku jsme se vídali třeba 3x do týdne, a to třeba na 2 hodinky, byli jsme v kině, a jeli jsme i někam na výlet (za tu krátkou dobu jsem zažila toho víc, než za celé 4 roky předchozího vztahu) - byla jsem nadšená..bohužel, momentálně nevím, co vlastně chci a jak to cítím.

Celkově jsem povahou velice tvrdohlavá, nejlepší, aby bylo vše podle mě - jinak je zle, kolikrát vyčítám lidem to co sama dělám (ale já přece můžu).Ano, bohužel mě takové chování docela svíjí, uvědomuji si to, pracuji na tom, ale kolikrát se neumím ovládnout.V minulém vztahu jak něco nebylo podle mého, bylo zle..jakmile on neměl čas, ale já jo - bylo zle..a právě v nynějším vztahu se krotím, protože on mi dává určitý "respekt" i tím, že je celkově vyspělejší než předchozí partner (či ostatní kluci), nedělá kraviny, nechodí po klubech, atd..

Ale je tady ten problém - čas. Tím, že pracuje, do toho studuje, pak taky dělá nějakou práci doma, někdy jede za svoji rodinou..tak nemáme na sebe čas..Ze začátku jsem to tolerovala, ale čím déle jsme spolu, tím víc mi to leze na nervy..Někdy si i říkám, že prostě aspon v tu sobotu by si mohl vyhradit celý den, a jet někam. Poslední dobou to je samé - promin, mám toho opravdu moc..vidíme se skoro až k večeru.. a pak týden nic..Jednou jsem to nevydržela a zeptala se, jestli mě má vůbec rád..už jsem si připadala, že všechno je přednější než já. Řekl, že to tak není, že mě miluje, ale ten čas je prostě zlo..Nevím, prostě asi s mojí povahou to těžko chápu..Já chodím také na VŠ (prezenčně), a přes týden jsem pryč. Normálně když jsem doma, tak bydlíme daleko od sebe 20 min autem.

Na Silvestra jsme spolu nebyli, dojel unavený z práce - až kolem 20:00 , a že leží jen u televize..Překousla jsem to, poprvé, co jsem byla na Silvestra doma, chtěla jsem být s ním..Nicméně líto mi to bylo, ale nadruhou stranu se mi ani nikam nechtělo, už jsem vyrostla z nějakých velkých akci a pít alkohol..tak jsem i ráda brzo zalehla do postele..Jenomže jsme měli týden po Silvestru výročí. Celý den jsem čekala, jak se určitě uvidíme. NIC. Ani jsme si skoro nenapsali, on pak napsal že se učí večer..Zklamalo mě to hodně..Od nového roku jsme se vlastně viděli tak 2x. Strašně mě tohle ubíjí. Protože už začínám mít ty stejné pocity jako před 4 roky - zklamaná, nikam nejedem, když už se vidíme, tak ležíme jen u něj na bytě, žádné výročí, skoro žádná domluva jestli se vůbec uvidíme..Strašně mě to trápí.

Jindy bych použila svoji "cholerickou povahu" a dala mu to sežrat, vyčetla mu to..ale hodně se krotím, až je to pro mě neskutečně těžký a trápím se..mám k němu v tomto respekt, a nemůžu mu vyčítat že pracuje, učí se, nebo navštíví rodinu, a někdy taky musí mít čas i na kamarády..Jenomže já už si neumím poradit. Samozřejmě že bych s ním byla nejradši furt. Ale kolikrát jsem ráda za 1 den v týdnu na pár hodin..nebo když se podaří tak 2 dny..ano, když jsem přes týden pryč ve škole, tak není ta možnost..ale když byly Vánoce, nebo ted jsem celý měsíc doma..ani tahle situace není využitá, že mužeme být spolu..prostě pořád něco má..

Bylo mi řečeno, až bude byt dokončený, a začne tam bydlet napořád i on, a pak společně, že to bude lepší...ale pak tak přemýšlím, co bude lepší? Jen to, že se uvidíme až dojde z práce, a budem ležet na bytě..Bojím se toho, nevím jestli se to změní..Jestli budeme někam jezdit, užívat si, a ne to jen proležet na gauči..Prostě mám ty stejné pocity co v předešlém vztahu. Akorát s tím velkým rozdílem, že předešlý partner nebyl nějaký student, pracoval brigádně, měl sice čas, ale prostě chováním pořád puberťáka..zatímco nynější partner je vyspělý, pracuje, studuje a chováním je uplně na jiné urovni - to, co jsem si vždycky přála..ale prostě mě to trápí, že není čas.

Proto se obracím s dotazem, jaký máte na to názor vy? Podotýkám, že mi kdysi napsal, že se se mnou nehlodlá rozcházet jen kvuli tomu, že se moc nevidíme..že mě nechce nikdy ztratit, a miluje mě...v tomto mu věřím..ale bohužel tady tím vším (+ to, že doma ještě o mě nic neřekl) tu důvěru jakoby ztrácím, a nepřijdu si už tak důležitá (pokud mi rozumíte jak to myslím)..Někdy se tak sama nadchnu tím, že si představím, jak mě překvapí třeba na to výročí, nebo jak se těším na toho Silvestra..a pak ve skutečnosti to tak není..prostě pro něco se sama nadchnu, a pak jsem zbytečně zklamaná a smutná.
Už jsem i přemýšlela o rozchodu, že to prostě tak nejde. Dává mi to ty stejné pocity co v předešlém vztahu - a to je špatně. Proto nevím, zda je to jen mou povahou, že si vše tak moc beru, a jak není podle mého, tak je to všechno zlé..nebo dát tomu šanci, a být vůbec ráda za to, že se nepovaluje denně po hospodách, nehraje automaty a kdoví co ještě.

Děkuji moc za radu :)
Zaslal: Sandy123 (22 let)
Naše odpověď
31.12.2019 09:17
Ahoj poradno,
chtěla bych se s Vámi podělit o můj problém, který mě docela už začíná trápit.
S přítelem jsem půl roku, vztah je pěkný, nemáme mezi sebou problémy, nehádáme se..sem tam se vyskytnou nějaké menší neshody, ale dokážeme je normálně vyřešit. Bohužel je tu jedna věc, co už mě docela zaráží a začíná mi vadit. Přítel doma ještě vůbec neoznámil, že někoho má, ani svým kamarádům. Zatímco já, jsem s radostí to řekla všem, on ještě ne. Chápu, může to mít nějaký hlubší důvod proč jim to neoznámil, nějaký problém v rodině, o kterém třeba nevím..Přitom vím, že docela dost času s rodiči tráví, a mají pěkný vztah..Několikrát jsem už v poslední době ho "nenápadně" pobízela k tomu, aby to doma řekl..jeho slova zněla: jo neboj, brzo to řeknu...jenomže ze slova BRZO, se stával třeba další týden, měsíc..a opravdu už je mi to trapné se neustále připomínat..je to na každém osobně, kdy se rozhodne něco oznámit..když jsme nedávno měli takovou menší výměnu názorů, připomněla jsem tam právě i to, že o mě z jeho strany ještě nikdo neví, že si připadám že neexistuju..(bylo to zakomponované v delší zpráve, takže v jeho odpovědi směřovaly spíše na ty ostatní věci, než aby zareagoval na tohle).Přitom, když měl přítelkyni (4 měsíce),tak u něj spala i doma, on u ní, rodiče o ní věděli.Tak si sakra říkám, proč já ne? Když v jeho slovech zní, že jsem nejlepší holka. Možná si neuvědomuje to, že si potom připadám jako ne až tak důležitá pro něho, nezajímavá, a možná i a, za kterou se stydí.Promluvit si o tom s ní nikam nepovede. Jen ho zbytečně vytočím, že zase na něho tlačím, že se pořád ptám. I mě samotné už je to trapné. Nejde mi teď o to, abych nutně musela na návštevu a seznamovat se s nimi, ale o to, že se o mě ani nezmínil..Jen mi tenkrát řekl, že nemá rád to jejich "zpovídání", že se mu to nechce s něma řešit. Prostě nevím čím to je. Myslíte si , že je to normální? že za ppůl roku aby o mě ještě nikdo nevěděl? Mám mu dát čas? Nebo opravdu to nějak začít řešit? Děkuji za radu :)
Zaslal: Sandy123 (22 let)
Naše odpověď
21.12.2019 11:43
Dobrý den,

chtěl bych se s Vámi rád podělit o 2 měsíce starý románek. Jde o to, že jsem 5 let ženatý, celkově se s dosavadní manželkou známe 6 let a máme spolu malou dvouletou dcerku. Žijeme takřka spořádáný život, běžné výměny názorů asi jako v každé domácnosti a sem tam i něco hezkého (ovšem toho je čím dál méně). Přejdu k věci, nedavno jsem se zadíval do kolegyně z práce, která k nám před půl rokem nastoupila. Nevím čím to je, kdybych ji potkal ve městě, tak se za ni ani neotočím, ale je mi s ní prostě krásně, dobře se s ní povídá, je svá, upřímná a má krásný úsměv. Mohu Vás ujistit, že k žádné intimnosti nedošlo a zatím to ani jeden z nás nechce a nevyžaduje. Aby toho nebylo málo, tak jsem se do kolegyně po měsící nezávazného flirtu zamiloval a ona do mě před několika dny prý také(ovšem poměrně dlouho zdorovala). Je jí se mnou také krásně, trávíme spolu mnoho času v práci a najdeme si také chvilku pro sebe, že se třeba vytratíme i z práce a jsme sami spolu. Jde ovšem o to, že je také zadaná, je vdaná a má 2 děti a šíleně žárlivého manžela, který ji hlídá na každém kroku. Je nám spolu dobře, jsme zamilovaný, šťastný a těšíme se vždy na pracovní týden, který uteče jako voda zatímco víkend je pro nás pro oba dlouhý. Občas si napíšeme i když jsme každý u svého partnera, ale ona píše zřídka, protože jak jsem psal, tak její muž je chronicky žárlivý a neustále ji hlídá. To je jedna z věcí, která ji doma vadí, další věc je třeba ta, že když je s ním, tak je pořád na telefonu a nevšímá si jí (jen když si vezme ona telefon do ruky, tak si hned všímá). Nebudu zastírat, že jsem to celé způsobil já, zkusil jsem s ní flirtovat a vyhledával jsem to, co jsem doma neměl a nemám a to vyznání nějakých citů, pohlazení, pusu, obejmutí....doma jsem to manželce říkal, že mi chybí tyhle věci, ale změna žádná. Sex znám také jen z internetu, protože když chci já, tak si musím říct a to je mi proti srsti, snad mají mít chuť oba dva. Otázka tedy zní, co mám dělat? jsem ze slušně vychované rodiny, rodiče spolu byli dlouhých 47 let (bohužel letos tatínek zemřel) a nikdy jsem si nepřipouštěl, že bych odešel od manželky a dcery. Nevím jak to uchopit, nechci zbytečně rozvracet vztah, bojím se také následků a má "milenka/kamarádka" to má také tak. Oba dva vlastně nevíme co udělat, protože se milujeme, ale žijeme s někým jiným. Asi se bojíme ranit partnery, ublížit dětem a šokovat rodiče, kamarády, příbuzné atp. Jasné, že nejlepší by bylo to ukončit dokud je ještě čas, ale ta chemie je neskutečně silná, oba dva jsme si to řekli, že prostě to co aktuálně prožíváme, tak se nám ještě nestalo.

Píši to dost zmateně, protože mám v hlavě neuvěřitelný bordel. S dosavadní manželkou jsme se nedavno přestěhovali do nově postaveného baráčku a myslel jsem si, že vše bude ok, ono vše v průběhu stavby bylo ok, ale co jsme se přestěhovali, tak tohle všechno začalo. Místo toho, abych si užíval předvánoční atmosféru (výzdoby, vánoční trhy, svařáky, rodinnou pohodu, radost z nového bydlení), tak jsem myšlenkama u té "druhé" a doma jsem strašně nerad. Pořád čekám na zprávu, na zavolání na cokoli. Možná mám obavy z toho velkého rozhodnutí, které vlastně ani nevím zda je správné, protože s "milenkou" neřeším těžké věci, ale jen se usmíváme, povídáme si a je nám krásně. Jak jsem psal na začátku, tak sex v tom není a ani nechci aby byl, protože alespoň v tomhle chci být věrný své dosavadní ženě. Dokonce přemýšlím i nad tím, že si doma s manželkou sednu nad sklenkou nějakého dobrého vína a řeknu jí, že jsem se prostě zadíval jinde, že v tom nic intimního není a že je mi s tou osobou prostě jen hezky a budu doufat, že si o tom nějak bude chtít promluvit a třeba udělat i nějaké změny ve svém chování a na sobě.

Zajímal by mě váš názor na věc.
Zaslal: Tomesekalesek (35 let)
Naše odpověď
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pokec/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Pokec
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/bazar/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Bazar
https://www.poradna-lasky.cz/cs/hledarna/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Hledárna
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy/?context_12345ContextId=5df13aa0ef8539.02753716::Tiskové zprávy