Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://givt.cz/RAOSset.php?organizationId=571

Komunikace na internetu

#24 Instagram
Sociální síť, díky které nám přátelé, influenceři či známé osobnosti dennodenně ukazují střípky ze svých životů. Instagram slouží především ke sdílení fotografií a videí, přičemž uživatelé spolu mohou komunikovat skrze lajky, komentáře nebo soukromé zprávy. Je to svět plný krásných tváří, krásného oblečení, načančaných brunchů, přenádherných západů slunce, svěží přírody, zábavného městského života. Jakýkoliv koníček máš, jsem si jistá, že na instagramu najdeš alespoň jednoho člověka, který sdílí tvůj zápal, a prezentuje ho veřejně.

Instagram byl oficiálně spuštěn v Americe roku 2010 a dva roky později ho odkoupila společnost Meta (pod kterou patří třeba i Facebook). Podle posledních statistik z června roku 2022 má instagram přes 1,4 bilionů uživatelů a je pátou nejčastěji navštěvovanou webovou stránkou na světě.

Na instagramu platí stejné zásady ochrany soukromí, jako na kterékoliv jiné sociální síti. Je lepší svůj účet otevřít pouze lidem, které skutečně znáš, a nedělat jej veřejným. Nesdílej informace, které by tě mohly nějak poškodit. Někdy je těžké zhodnotit, co by mohlo do budoucna dělat problémy, a proto vždycky pečlivě přemýšlej nad tím, co do světa vypustíš. Chraň své přihlašovací údaje, používej silná hesla a pravidelně je obmněňuj.

V současné době je instagram hodně spojován s reklamou. Mnoho lidí si z přítomnosti na sociálních sítích a pravidelného sdílení svého života, udělalo živobytí. Firmy jim platí za to, aby ukazovaly jejich produkty a předávaly na ně (ideálně) pozitivní recenze. Není na tom samozřejmě nic špatného, ale běžný uživatel by si toho měl být vědom. Když na několika profilech svých oblíbených influencerů uvidíš nějaký produkt, který budou vychvalovat do nebe, je dost možné, že ho za chvíli budeš taky chtít. Takhle funguje reklama, ovlivňuje naši psychiku, nenápadně a pomalu, až získáme pocit, že náš život bude lepší, když si to či ono koupíme. Což o to, může se jednat skutečně o bezva produkty, a kdo by neuvítal osobní doporučení, ať už od kamaráda nebo influencera. Pokud však získáš přesvědčení, že bez daného produktu nemůžeš žít, nebudeš bez něj nikdy dostatečně krásná, štíhlá, populární... Pak zvaž, jestli tě reklama nedostala.

Instagram, jakožto převážně obrazová platforma, má jedno velké úskalí. Lidé sdílí sami sebe tehdy, když se cítí dobře, v top kondici, když se jim podaří skvělý foodstyling, když jsou na krásných místech. K tomu je každému dostupné nepřeberné množství filtrů, které pomáhají na fotografiích/videích upravit světlo a různými způsoby vylepšit původní materiál. Věděl jsi, že existuje filtr, který pomáhá upravit rysy tváře? Udělá ji symetričtější, zvětší oči, prodlouží řasy, zmenší nos... A všechno to vypadá velmi věrohodně. To, co vidíme, by často nemohlo být od reality vzdálenější. Jeden by z toho nabyl dojmu, že všichni uživatelé žijí dokonalé životy, jsou krásní, štíhlí, vysedávají neustále v kavárnách nebo dělají jiné super zábavné aktivity. A samozřejmě jsou všichni neustále šťastní. Nic takového ale není pravda. Málokdo má dost odvahy na to, aby ve veřejném prostoru ukazoval rozmazaný make-up, faldíky na břiše, které má každý člověk s normální zdravou váhou, neuklizenou domácnost a nudnou realitu dní strávených ve škole nebo v práci. Instagram je bezva nástroj pro inspiraci, odreagování, komunikaci. Je ale důležité brát ho s rezervou.
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy