Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://www.facebook.com/pages/poradna-laskycz/186630958026517/

Sex

"Sex s Ex" aneb Může se ke mně bývalý partner vrátit?

Mám pravidelný sex se svým bývalým partnerem. Může se ke mně vrátit? Co s tím? Znamená to, že když se mnou spí, že mě stále miluje?

Těmito otázkami jsme otevřeli celkem dost složité téma. Nejprve je třeba si ujasnit, že lidské vztahy jsou nevyzpytatelné a nikdy se nedá s přesností říct, co se ve vztahu stane a často je to tak, že čím víc se to člověk snaží plánovat nebo rozpitvávat, tím větší překvapení mu osud připraví.

Když spolu dva lidé navážou partnerský a sexuální vztah, tak si mezi sebou vytvoří silné pouto. Když se ale ti dva lidé po nějaké době rozejdou nebo se jejich vztah rozpadne, tak to pouto mezi nimi ale stále zůstává a je potřeba, aby o něm oba partneři věděli. Zpracovat to není vůbec žádná legrace, chce to čas a schopnost vidět ten vztah tak jak je teď. Vědomě uznat kam se posunul a vnitřně se smířit s tím, že ten vztah už skončil, vaše cesty se tímto rozdělují a mít radost ze zkušenosti, která z toho pro tebe vyplývá a z toho krásného co mezi vámi bylo.

Jasně, to se hezky říká a hůř provádí a chce to opravdu čas než se na to člověk dokáže podívat s odstupem. Protože je to pro oba partnery určitým způsobem těžké tohle pouto zpracovat, tak se někdy stane, že i když se rozejdou, tak spolu stále udržují sexuální styk. Může se to jevit celkem nevinně, ale pozor na to. Na začátku ti sice může poskočit srdce, že partner o tebe má pořád zájem a stále tě miluje, ale tahle představa může být dost zrádná a mylná. Obnovení sexuálního styku sice znamená obnovení vztahu na té základní úrovni, ale neznamená to, že to bývalý partner bere i jako obnovení vašeho partnerského vztahu a že všechno bude jako dřív. Často je tomu právě naopak. Partner může obnovit váš sexuální vztah třeba ze strachu ze změny, nerozhodnosti nebo prostě jenom pohodlnosti.
Používat sex jako zbraň k znovuzískání bývalého partnera a tajně doufat, že když se mnou spí, tak se ke mně asi i časem vrátí je ve většině případů předem prohraná bitva. Vyžaduje to totiž neuvěřitelný výdej energie a na konci často čeká jenom zklamání a zmatek.

Pokud spíš se svým bývalým partnerem a nejsi si jistá na čem vlastně jsi a jestli spolu tedy zase chodíte nebo ne, tak pokud je to jenom trochu možné, tak si s ním otevřeně promluv. Zkus si sama ujasnit myšlenky a říct si, co bys vlastně chtěla. Vztah? Nebo změnu? Nemá cenu se trápit a tajně doufat, že se k tobě partner vrátí. Je to opravdu těžké a stojí to hodně sil, ale když o tom začneš mluvit, tak se ti opravdu uleví a budeš vědět na čem jsi a moci zvážit jestli o takový vztah máš zájem nebo ne. Může to být opravdu nepříjemné a třeba i uslyšíš něco co nechceš, ale je potřeba mít v tom vztahu jasno a přijmout věci tak, jak doopravdy jsou a v případě, že by ti nevyhovovaly, tak se pohnout dál. Je to krok do neznáma, který vyžaduje velké odhodlání, ale je to lepší než se neustále trápit a užírat se v “polovztahu.”

Holky, sex ještě nutně nemusí znamenat lásku, i když si to třeba nerady připouštíme. Na druhou stranu, každá zkušenost je dobrá a každý vztah nám přinese něco nového, co nás posílí, i když to třeba bolí. Když něco skončí, tak je lepší to uznat, než se snažit to marně oživovat. A hlavně: Když něco končí, tak něco nového začíná a byla by škoda si to nechat ujít. Tak hodně sil a postavme se k tomu čelem!

-terka-

https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy