Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://givt.cz/RAOSset.php?organizationId=571

Různé

Nejsem spokojená se svoji postavou

Každá dívka je jiná. Jedna je vysoká, druhá je malá, jedna je světlovláska, druhá je tmavovláska, jedna modrooká, druhá hnědooká, jedna má světlou pleť, druhá tmavou, jedna je hubená, druhá plnoštíhlá. I přes odlišný vzhled, ale mají jedno společné – VŠECHNY SE CHTĚJÍ LÍBIT. Dlouhé hodiny stávají před zrcadlem, vybírají ten nejlepší model oblečení, zkoumají svoji postavu a velmi často kriticky hodnotí velikost, či tvar té, či oné tělesné partie, potažmo i barvu a typ vlasů, tvar nosu, rtů, očí, uší, brady atp. Často příliš zaměřují pozornost na místa na svém těle, které se jim nelíbí a která vnímají jako své nedostatky.

Tyto chybičky na svém těle vidíme proto, že naše tělo vyspívá nejdříve z holčičky v dívku (přibližně mezi 10-13rokem) a později z dívky v ženu (přibližně mezi 14-18 rokem). Vlivem působení pohlavním hormonů se mění naše myšlení a i naše tělo – náš celkový vzhled. Vyspívání našeho těla a růst jednotlivých tělesných partií nemusí být rovnoměrný – může se nám zdát, že máme například příliš dlouhé, či krátké nohy k poměru k trupu, příliš úzké, nebo naopak příliš široké boky, příliš úzká, či široká ramena, příliš malý, či velký zadek, příliš malá, nebo velká prsa atp. Vězte, že v období puberty a dospívání si každá dívka najde na svém těle hned několik tělesných partií, jejichž vzhled ji trápí a chtěla by jej změnit. Takto si pak některé z nás vytvoří i komplexy ze svého vzhledu, které mohou přerůst až v nenávist ke svému tělu. Tvoření komplexů je věc do života neužitečná, ničemu nepomáhající a nenávist ke svému tělu je až nebezpečná.

Co mohu tedy dělat, abych byla sama se sebou, se svým tělem spokojená? Je třeba si uvědomit, že každá jste jedinečná a krásná svým způsobem. Je třeba si sebe vážit, přijímat se taková, jaká jsem a mít se ráda. Nezaměřovat se příliš na místa na těle, které hodnotíme jako svoje nedostatky, ale všímat si v čem spočívá vaše jedinečná krása. Každá určitě na svém těle najdete místečka, která se vám líbí, kterými jste zajímavé. Je potřeba si jich všímat a umět tato místečka zvýraznit nějakou ozdůbkou, nebo vhodným kouskem oblečení, které vám sluší. V moci každé dívky či ženy je umění udělati se krásnou. Nepodléhejte módním trendům a netrapte se, že nemáte postavu modelek z časopisů. Vkus kluků, vašich budoucích ctitelů, je velmi různorodý. Pokud kluci dostatečně přemýšlejí o tom, jaké dívky je přitahují, sami zjistí, že to není odbarvená prsatá blondýna z přední strany časopisu, ale dívka, která září svou osobitou přirozenou krásou, zdravím, celou osobností. Je třeba, abyste si každá uvědomila sílu a kouzlo celé vaší bytosti, vašeho JÁ. Je třeba připustit si svou jedinečnost, jedinečnost svého těla, své povahy, svých myšlenek a nebát se skrze tělo projevovat to, co máte uvnitř, jaké doopravdy jste. To je na každé dívce to nejpřitažlivější. Pokud přeci jen máte výhrady ke svému vzhledu – je dobré zamyslet se nad svým jídelníčkem (měl by být pestrý,vyvážený), stravovacími zlozvyky (přejídání se, konzumace sladkostí, sladkých nápojů – limonád, smaženého jídla, stravování se ve spěchu a stresu, jedení pozdě v noci...) Není též na škodu věnovat se pravidelně pohybové aktivitě, která vás baví.Každá drobnůstka, kterou uděláte pro své zdraví, se vám nespočetněkrát vrátí. Pečujte tedy o sebe, své tělo a své nitro s chutí a s láskou.

Přeji hodně štěstí na cestě ke spokojenosti s vaším tělem.

-Markéta-

https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pokec::Pokec
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/bazar::Bazar
https://www.poradna-lasky.cz/cs/hledarna::Hledárna
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy