Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
https://www.facebook.com/pages/poradna-laskycz/186630958026517/

Různé

Body image v dnešní době 1.- Jak být fit a nezbláznit se
Jsi spokojená s vlastním tělem? Málokdo na podobnou otázku odpoví kladně. Vždycky nám buďto něco chybí nebo naopak něco přebývá. Chtělo by to větší zadek, větší prsa, ale zároveň užší pas, menší stehna,vyrýsovanější ruce a samozřejmě plošší břicho. Ze všech stran se na nás valí fotky holek a kluků pózujících v posilovně ruku v ruce s jejich ranními ovesnými kašemi, proteinovými nápoji a zeleninovými pizzami bez špetky cukru, lepku a laktózy. Ve spoustě z nás to vyvolává pocit, že bychom měli stejně dokonale vypadat a stejně dokonale jíst, a pokud tomu tak není, něco je s námi v nepořádku.

Obrovské množství influencerů (a nejen jich), dnes nabízí návod na to, jak shodit nadbytečná kila a vyrýsovat postavu. Jim se to povedlo, tak proč nenásledovat jejich příkladu? Je samozřejmě prima na sobě pracovat, jíst zdravě a být fit, ale je tu spousta důvodů proč to NEdělat a zejména NEnásledovat v cestě za zdravým životním stylem lidi, kteří se sdílí na sociálních sítích.

1. Každý je jiný a má svou unikátní stavbu těla.
Když se budeš porovnávat s někým, kdo má stavbu těla úplně jinou než ty, bude tě to akorát stresovat. Pro tvé tělo nemusí být vůbec zdravé mít přesně tolik kilogramů, jako někdo jiný a při cestě za dokonale plochým břichem se možná spíše fyzicky vyčerpáš, protože k němu zkrátka nemusíš mít genetické předpoklady. Jediné porovnávání, které má smysl, je to, které děláš sama se sebou. Byla jsi dřív víc fit, nezadýchávala ses po cestě do schodů, oblečení ti nebývalo tak těsné? Určitě je dobrý nápad zapracovat na dřívější formě a klidně se i trochu zlepšit.

2. Každý z nás se nachází v unikátní životní situaci.
Možná je teď ve tvém životě spousta stresu důsledkem čehož jsi přibrala. Možná si procházíš nějakými hormonálními změnami. Třeba tě trápí psychické problémy. Tohle všechno a mnoho dalšího může mít vliv na tvou postavu. Váha a tělesná zdatnost každého z nás během života kolísá, u někoho je to znát více, u někoho méně. Nenávidět za to své tělo, nebo jakoukoliv jeho část, však nemá smysl. Samozřejmě máš právo být nespokojená, ale pokud to tak je, podívej se nejprve na to, co ten aktuální výkyv tvého těla způsobilo, a vyčkej, než se situace trochu zklidní.

3. Věřím, že už dneska všichni vědí, ale není na škodu si neustále připomínat, že ne všechno, co vidíme na sociálních sítích, v časopisech nebo reklamách, je pravda. Fotografie typu “před a po” mohou být buďto upravené, ale často stačí, když se dotyčný správně natočí a zapózuje, a hned vypadá lépe. Na podobných fotkách si všímej třeba toho, jestli člověk, který zázračně zhubl, stojí třeba na špičkách, jestli má vytočenou pánev do podivného úhlu a nebo formující legíny vytažené do pasu. Podobné pózy opticky zbaví každého pár kil během několika sekund.

Zdravý životní styl zahrnuje pravidelný pohyb. To je bez debat. Stejně tak je však pro zdravý životní styl důležité být v psychické pohodě. Prosedět celé dny před televizí a cpát se brambůrkami, rozhodně zdravé není. Stejně tak ale není zdravé nenávidět své tělo a snažit se ho umořit náročným každodenním cvičením a přísnými dietami. Není nijak jednoduché smířit se s vlastními nedokonalostmi, pravda je ale taková, že nikdo není perfektní. I ten největší, nejslavnější fitness model má na svém těle oblasti, se kterými není spokojený. Je prima mít vůli k pohybu a touhu zlepšovat své dovednosti, rýsovat svaly a trénovat výdrž. Už je to ale tak, že jakmile si splníš nějaký svůj cíl, objeví se hned další.

Najdi si tedy takový sport, který tě bude těšit, nebudeš se do něj muset nutit a hlavně ho nebudeš dělat jen proto, abys změnila své tělo. Jistě takový sport existuje! Nevěřím, že už jsi je vyzkoušela všechny. Klidně může jít o pravidelné procházky s kamarádkou, s vyváženou stravou budou naprosto stačit k tomu, aby jsi se udržela v kondici.
- Lenka E.-
https://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
https://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
https://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
https://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
https://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
https://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
https://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
https://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
https://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
https://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
https://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
https://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
https://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
https://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
https://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
https://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
https://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
https://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
https://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy