Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
[ Úvod ]
https://www.facebook.com/pages/poradna-laskycz/186630958026517/

Drobnosti na každý den

Systém 7 dní je název pro bonusy, které můžeš mít jako registrovaný uživatel. Každý den ti může chodit na tvůj mail jedna zpráva s krátkými texty. Jedná se nejen o naši tvorbu, ale můžeš si nechat zasílat i příspěvky ostatních uživatelů. Je jen na tobě, zda si nějaká témata vybereš. Přejeme ti příjemnou zábavu!

Systém 7 dní - Středa

Články o sexualitě
Otěhotnění bez pohlavního styku…

Pohlavní styk mezi mužem a ženou je základním a nejpřirozenějším způsobem, jak dojít k otěhotnění. Páry, které začínají pohlavně žít se většinou snaží otěhotnění zabránit z mnoha důvodů jako je například nízký věk, budování kariéry, partneři chtějí mít děti až po svatbě nebo nechtějí děti vůbec. K zabránění otěhotnění existuje mnoho druhů ochrany, kterou najdeme v podobě různých variant antikoncepce (pilulky, antikoncepční vaginální krémy a pěny, pesary atd.) a kondomů.

Cesta k otěhotnění začíná proniknutím mužského penisu do pochvy ženy a následné ejakulaci (vyvrcholení) muže, kdy se spermie dostávají do ženské pochvy. K samotnému otěhotnění dochází, když spermie „doplují“ až k ženskému vajíčku a oplodní ho. S použitím ochrany a jejím správným zacházením se spermie k vajíčku nemají možnost dostat a nedochází tedy k oplodnění.

Existuje však mnoho omylů, kterých si mladí lidé často nejsou vědomi. Nejen samotný styk musí být předpokladem k otěhotnění. Mužské sperma se může do pochvy dostat i jinými způsoby než je pohlavní styk. Je jím například forma tzv. „bezpečného sexu“ – petting, což je jistá forma mazlení. Při pettingu nedochází ke vzájemnému styku pohlavních orgánů. Jedná se o dotýkání se rukou či ústy erotogenních zón. Petting je bezpečný pouze co se týče přenosu nebo nákazy pohlavními chorobami. Není však stoprocentně bezpečný co se týče otěhotnění.

Existuje také forma pettingu, kdy je povoleno vzájemné tření pohlavních orgánů bez vzájemného průniku, nebezpečí otěhotnění je tu však výrazně vyšší!

Při ejakulaci partnera sperma nesmí přijít do styku s pochvou či její blízké oblasti a to ani dotykem prstu s ejakulátem na něm ulpívajícím. Je tu ale jisté riziko otěhotnění, pokud se při vyvrcholení muže spermie přiblíží k ženské pochvě a proniknou dovnitř.

Spodní prádlo ale také není jistou ochranou, pokud se muž vzruší natolik, že výtok z penisu (preejakulační tekutina nebo také „kapky touhy“, které se objevují ještě před samotnou ejakulací a mohou obsahovat spermie) prosákne přes prádlo. Pravděpodobnost proniknutí spermií do pochvy a následné oplodnění je zde opravdu nízká, ale přesto není vyloučená.

Pokud zjistíš, že některá z těchto situací mohla nastat, je nutno sperma po ejakulaci vždy co nejrychleji odstranit, umýt si ruce a nedělat si hned zbytečné obavy. Je mnoho párů, které o otěhotnění usilují, a přesto se jim to ani při pohlavním styku nedaří. Pokud máš opravdu obavy, můžeš si koupit v lékárně těhotenský test, který je však spolehlivý až po minimálně 10ti dnech od potencionálního oplodnění.

Chtíč je často velmi velký, a proto je vždy lepší použít jakoukoli formu ochrany. Neuváženost a roztržitost nikdy nestojí za následné obavy a nejistotu, pokud otěhotnění chceme opravdu předejít. Je potřeba brát v úvahu možné následky a především se nespoléhat na to, že pokud nemáte pohlavní styk, že nemůžeš otěhotnět. Není však potřeba se hned znepokojovat a brát v úvahu i fakt, že tento proces je z biologického hlediska velmi složitý.
http://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
http://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
http://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
http://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
http://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
http://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
http://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
http://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
http://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
http://www.poradna-lasky.cz/cs/komunikace-na-internetu::Komunikace na internetu
http://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
http://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
http://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
http://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
http://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
http://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
http://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
http://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
http://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
http://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
http://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
http://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
http://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
http://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
http://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
http://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
http://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
http://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
http://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
http://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
http://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
http://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
http://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy