Uživatel:
Heslo:
Nový uživatel
Ztráta hesla?
[ Úvod ]
https://www.facebook.com/pages/poradna-laskycz/186630958026517/

Drobnosti na každý den

Systém 7 dní je název pro bonusy, které můžeš mít jako registrovaný uživatel. Každý den ti může chodit na tvůj mail jedna zpráva s krátkými texty. Jedná se nejen o naši tvorbu, ale můžeš si nechat zasílat i příspěvky ostatních uživatelů. Je jen na tobě, zda si nějaká témata vybereš. Přejeme ti příjemnou zábavu!

Systém 7 dní - Neděle

Nejzajímavější problém z poradny
Dobrý den, ráda bych se představila. Jmenuji se Tereza a chtěla bych poprosit o několik rad. Dlouho jsem zvažovala, jestli jsem vůbec psát, ale nakonec jsem usoudila, že těžko jinde najdu všechny odpovědi na mé otázky. U mě to není ani úplně přímo o sexu. Zkusím začít od začátku. Od začátku jara zažívám moji první opravdovou lásku. Beru už to jako vážnější vztah. Nějaká první pusa byla už někdy v 7. třídě, ale to se nebralo vůbec vážně. Není je to zcela jiné. Cítím zamilovanost. Myslím na něj skoro pořád, píšeme si, chodíme ven. Je to skoro už 3 měsíce nejhezčích okamžiků mého života. A teď to hlavní. Postupně se dostáváme k intimnostem. Tedy zatím jsme o tom jen občas prohodili řeč. U nás obou jsou zkušenosti v této oblasti úplně na nule. Oba se vzájemně stydíme, ale postupně je to lepší a lepší. Ta vzájemná zamilovanost nás k sobě na druhou stranu přitahuje čím dál tím víc. Tímto jsem se dostala do úplně nové a neznáme situace. Hlavou se mi honí spousta otázek, na které neznám odpověď. Ráda bych se zde zeptala na ty nejdůležitější. První a zároveň ta nejdůležitější otázka. Jak si k sobě najít tu cestičku k intimním věcem? Možná nějaká univerzální rada neexistuje, ale nějaké základní tipy, rady? Jak navodit tu správnou atmosféru? Raději vyčkat až budou rodiče pryč a budeme mít k dispozici postel nebo stačí zajít se někam zašít? Určitě bych to chtěla celé nějak začít líbáním. Líbáme se skoro pořád a je to neuvěřitelně krásné. Postupně bych se ale chtěla dostat k jeho penisu. Zde už mám jen takové kusé informace. Co je nejlepší na takový ten úplný začátek s jeho penisem zkoušet? Nějaké hlazení, pohybování rukou, polibky, nějak jazykem přejíždět? Toto mi on sám už naznačoval. Je toto opravdu dobrý začátek? Přece jen to bude pro nás oba něco výjimečného. Takový náš Den D. Chtěla bych to mít co nejdokonalejší. Aby to náš vztah posunulo ještě na vyšší úroveň. Budu se moc těšit na odpověď a moc děkuji.
Terez587 (14 let)

Naše odpověď:
Ahoj, Terezo, děkuji za důvěru, se kterou se na nás obracíš. Píšeš, že chodíš s klukem, se kterým se máte moc rádi a v poslední době přemýšlíte o tom, že uděláte ve vztahu další krok. Je hezké, že se o to zajímáš a kladeš si spoustu otázek a že začátek svého intimního života vnímáš jako něco významného. Musím tě upozornit, že věková hranice pro legální sexuální styk je v Česku 15 let. Tvůj profil říká, že je ti 14, proto se chci ujistit, že víš, že bys měla počkat. Jsou informace na tvém profilu správné? Jsi si toho vědoma a jak se k tomu stavíš? Zajímat se a mluvit o tom je ovšem naprosto v pořádku a dokonce velmi důležité, proto jsem ráda, že jsi napsala. Zkusím tvoje dotazy zodpovědět jeden po druhém. Ptáš se, jak navodit tu správnou atmosféru. Podle mě je, jak říkáš, atmosféra velmi důležitá. Mít dostatečné soukromí a cítit se uvolněně, beze strachu, že vás někdo vyruší, je předpokladem, aby to pro vás byl pěkný zážitek. Je to samozřejmě velmi individuální. Někteří lidé si své "poprvé" plánují, jiní chtějí, aby to bylo spontánní. Hlavní je, abyste byli oba připravení a shodli se na svých očekáváních. V intimitě není žádné správně nebo špatně, jak říkáš ty - neexistuje žádná univerzální rada, ani žádný "správný průběh". Jak píšeš, líbání je pro většinu z nás nejčastější úvod ke všem dalším intimnostem. Co se stane pak, záleží hodně na vás. Důležité je řídit se tím, jak to cítíš a zároveň i tím, jak partner reaguje. Hlazení, pohybování rukou je v pořádku, pokud se to bude partnerovi líbit. Většinou partneři postupují od líbání přes hlazení po těle k sahání na intimnější místa, přičemž není třeba spěchat a je normální v některém momentu přestat a pokračovat jindy. A klidně se ho nemusíš stydět zeptat i v průběhu, jestli se mu to líbí. Stejně tak můžeš ty navést jeho a naznačit, co by měl dělat, co je ti příjemné a co ne. Stejně tak je naprosto v pořádku říct, že něco dělat nechceš, pokud ti to v tu chvíli není příjemné. Z toho, co píšeš, mi připadá, že máte moc hezký vztah a že mu důvěřuješ. Kdyby se něco nepovedlo podle vašich očekávání nebo představ, nic si z toho nedělejte, je to součástí poznávání sebe sama i partnera. Abych to shrnula, neboj se, že uděláš něco špatně, být nervózní z něčeho nového je úplně přirozené a zažíváme to všichni. Mluvit o tom s partnerem ještě dřív, než k něčemu dojde, může pomoci s odbouráním strachu, že uděláš něco špatně. Psala jsi, že přítel něco naznačoval - co tak zkusit zjistit od něj více? Nezapomeň, že máte spoustu času a že se nemusíte do ničeho hrnout. Ten čas, než k něčemu dojde, můžete využít k tomu se lépe poznat. Stačí ti takto má odpověď? Je něco, co by tě k tomu ještě zajímalo? Budu moc ráda, když se v takovém případě ještě ozveš. Hodně štěstí, Tvoje Poradna
http://www.poradna-lasky.cz/cs/registrace::Registrace
http://www.poradna-lasky.cz/cs/napoveda::Nápověda
http://www.poradna-lasky.cz/cs/vseobecne-podminky::Všeobecné podmínky
http://www.poradna-lasky.cz/cs/ochrana-osobnich-udaju::Ochrana osobních údajů
http://www.poradna-lasky.cz/cs/podporte-nas::Podpořte nás
http://www.poradna-lasky.cz/cs/caste-dotazy::Časté dotazy
http://www.poradna-lasky.cz/cs/zaslani-dotazu::Zaslat dotaz
http://www.poradna-lasky.cz/cs/nase-odpovedi::Naše odpovědi
http://www.poradna-lasky.cz/cs/rekni-to::Řekni to!
http://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty-na-odborniky::Kontakty na odborníky
http://www.poradna-lasky.cz/cs/testy::Testy
http://www.poradna-lasky.cz/cs/ankety::Ankety
http://www.poradna-lasky.cz/cs/soutez::Soutěž
http://www.poradna-lasky.cz/cs/profily::Profily
http://www.poradna-lasky.cz/cs/seznamka::Seznamka
http://www.poradna-lasky.cz/cs/bazar::Bazar
http://www.poradna-lasky.cz/cs/hledarna::Hledárna
http://www.poradna-lasky.cz/cs/laska-v-literature::Láska v literatuře
http://www.poradna-lasky.cz/cs/pribehy::Příběhy
http://www.poradna-lasky.cz/cs/basnicky::Básničky
http://www.poradna-lasky.cz/cs/citaty::Citáty
http://www.poradna-lasky.cz/cs/prislovi::Přísloví
http://www.poradna-lasky.cz/cs/blbinky::Blbinky
http://www.poradna-lasky.cz/cs/o-poradne-lasky::O Poradně lásky
http://www.poradna-lasky.cz/cs/poradna-v-cislech::Poradna v číslech
http://www.poradna-lasky.cz/cs/kodex-poradce::Kodex poradce
http://www.poradna-lasky.cz/cs/cordatum-praha::Cordatum Praha
http://www.poradna-lasky.cz/cs/nasi-dobrovolnici::Naši dobrovolníci
http://www.poradna-lasky.cz/cs/sponzori::Sponzoři
http://www.poradna-lasky.cz/cs/spratelene-weby::Spřátelené weby
http://www.poradna-lasky.cz/cs/napsali-o-nas::Napsali o nás
http://www.poradna-lasky.cz/cs/kontakty::Kontakty
http://www.poradna-lasky.cz/cs/kniha-hostu::Kniha hostů
http://www.poradna-lasky.cz/cs/tiskove-zpravy::Tiskové zprávy